Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha észlelem...

Mit tegyek, ha észlelem magamon az autizmus enyhe tüneteit?

Figyelt kérdés

Volt is kórházban,ahol végeztek rajtam ilyen tesztet, és az jött ki,hogy enyhe autizmus,ami nem jár szellemi fogyatékossággal,csak a súlyos formája.Na most azt mondták,hogy normál suli nem való nekem emiatt, de viszont annyira meg nem súlyos a helyzetem,hogy a fogyatékos autistákhoz menjek,mert normál az intelligenciám.

Rengeteg sulit váltottam már,mert nem tudtam beilleszkedni,és hasonlók.Mit tegyek?17 éves avgyok.


2008. nov. 28. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget, nevelési tanácsadóban, az iskolában pedagógusoktól, hogy segítsenek megtalálni a számodra megfelelő spec. intézményt.
2008. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Hűha, most kezdek megijedni. Utánaolvasgattam a neten mi is az az autizmus és elég sok tünet rám is jellemző. Most akkor én is autista lennék? Szüleim sose vizsgáltattak ilyen téren, illetve soha senki nem mondta, hogy autista vagyok. Csak ezeken az autista honlapokon csupa rám jellemző tünetet írnak. :\

Nálad hogy állapították meg? Esetleg van valami teszt a neten, amit ha őszintén kitöltök akkor a végén megmondja frakón, hogy akkor én most autista vagyok?

2008. dec. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos elég nehezen lehet rájönni arra,hogy ki autista,vagy ki nem,mert sokan azt hiszik hogy az autizmus minden esetben fogytékossággal jár.Pedig nem!Én is csak véletlenül tudtam meg,úgy hogy elküldtek nev.tanácsadóba kitöltettek velem egy tesztet,és elég magas pontszámot értem el.Aztán iq tesztet is csináltattak velem,és átlagos lett,tehát enyhe autizmusom van.

Néha nézegettem a neten ezt adolgot

és találtam bizonyos Asperger szindróma nevű dolgot,ami lehet igaz rám.Hát,akárhogy is van ez nehéz

helyzet,mert ha neked is ez bajod,akkor nem járhatsz normál suliba igaz a folyatékosok közé se rakhatnak be.A megoldás az alternatív suli.Ha akrsz még kérdezni,küld privit!

2008. dec. 1. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Közben találtam a neten teszteket. Hát elég durva eredmények jöttek ki, vagyis az, hogy Asperger szindrómás vagyok...

[link]

A pontszámod: 16

A nők átlagosan 47, a férfiak 42 pontot érnek el. A legtöbb Asperger szindrómás, vagy súlyosan autista 20 pont körül teljesít. A pontszáma alapján Ön az átlagosnál szerényebb képességekkel rendelkezik mások érzéseinek megértése, és az azokra való helyes reakciók terén.


Illetve találtam egy másikat is, csak az angol nyelvű:

[link]

Azt írja, hogy ezen a teszten az emberek átlagosan 16,4 pontot érnek el. Autisták többsége 32 vagy több pontot ér el rajta.

No, nekem meg lett 40 pontom. Ez még akkor is sok, ha tudom, hogy 2-3 választ nehezen sikerült lefordítanom, illetve 1-2 olyan is volt amit bár értettem, de nem voltam teljesen biztos. De mindegy is, mert a 40 pontom annyira szignifikánsan sok, hogy még ha 10 választ másképp írok akkor is autistának mond.


De mondom tényleg soha nem foglalkoztam a kérdéssel, és nem is gondoltam volna magamról. Azt sem gondolom hogy beteg lennék. (Ja egyébként ha az iq is számít, akkor különböző neten talált tesztek alapján ált. 130-140 körül szokott kijönni, tehát az átlagosnál valamivel magasabb.)

2008. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a tesztet hogy kell pontozni?:

[link]

Mi az egy pont? Ha nem jellemző rám, Vagy akkor 0 pont, mert az nincs itt.

Köszönöm

2009. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is kerestem Asperger-szindróma-teszteket a neten, de ezt az oldalt adta ki, amit pedig ide beírtatok, az nem jó... :( Tudnátok segíteni?
2009. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!