Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyomrom,hasam,bélrendszerem...

A gyomrom,hasam,bélrendszerem nagyon zuborok morog,mit tegyek?

Figyelt kérdés

#Gyomor,bél,has
2020. okt. 11. 06:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Gázosodsz is? Vagy csak emésztési hangok?

Első esetben olyasmit ettél, amit nem tolerál a szervezeted. Lehet ez tejes dolog, glutén, sok hüvelyes, illetve ezer más dolog. Néha a sok szénsav is okoz ilyesmit, mert széndioxid gyűlik a gyomrodban, ettől hangosabb lehet, ha nem jön ki felül.

Második esetben semmi ok az aggodalomra, előfordul. Főleg, ha túl sokat, vagy keveset ettél, tehát nem a megszokott mennyiséget.

2020. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gázos is vagyok.
2020. okt. 13. 04:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg olyasmit ettél, amire nem reagált jól a szervezeted. Nézd át, miket ettél. Hüvelyeseknél normális a puffadás. Tej esetében valószínűleg intolerancia, ami lehet ideiglenes (bélflóra felbolydulása esetén), vagy genetikai. Ezesetben picit hanyagold, szedj probiotikumot, és ha utána is puffadsz tóle, irány egy allergia teszt. Glutén is okozhat elvileg ilyet, de abban nekem nincs személyes tapasztalatom.
2020. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Normaflore sem használ
2022. dec. 29. 07:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Bróbáltam kenyért hanyagolni.
2022. dec. 29. 07:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!