Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Sehol nem vesznek...

Mit tegyek? Sehol nem vesznek komolyan az orvosok.

Figyelt kérdés

2 éve ért egy nagy trauma, illetve azóta is időközben. Intenzív, erős panaszaim vannak, mikor milyen. Sok különböző kivizsgáláson jártam már, azonban sehol nem találtak állítólag semmit, mindenre ráfogták, hogy "pánikbetegség" okozza.

Legfőképp mellkasi-, valamint szívtáji panaszaim vannak. Éles, szúró, nyomó érzés a mellkas bal oldalán, karzsibbadás, amihez légszomj, szédülés, ájulásérzés, halálfélelem társul.

Idén is szerettem volna kardiológiára időpontot kérni, mert az utóbbi időben nagyon intenzíven fáj, nyom a mellkasom, szúr a szívem, kardiológiai panaszaim vannak. Elmondtam nekik a panaszaim, azt mondták, hogy voltam már kardiológián, ahol nem találtak eltérést, az én életkoromban pedig nincs szívbetegség, ha csak nem veleszületett. Szerintük esélyem sincs szívinfarktusra, amitől évek óta szorongok, és sokszor azt érzem, hogy abban szenvedek.



máj. 14. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ez pánik? Inkább annak tűnik.
máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom…

De úgy érzem magam 2 éve, mint egy halálos beteg a kórházi ágyon, akinek nem sok van hátra.

máj. 14. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a pánik kezelését célozd meg, hátha úgy sikeresebb leszel...
máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pánik, hipochandria. Pszichiáterhez vagy pszichológushoz menj el ezzel.
máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A pszichiáter hogyan tud nekem segíteni? Mennyi idő a kezelés? Gyógyszereket nem szeretnék semmiképp szedni, pláne antidepresszánsokat.
máj. 14. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter gyógyszereket ír fel, például nyugtatót, szorongásoldókat.

A kezelés időtartalma az tőle függ inkább, hogy mikorra rendel vissza, de általában utána csak azt kérdezik, hogy hogy használ a gyógyszer meg, hogy milyen. Úgyhogy egy pszichológus jobb választás lenne, mert az felőled érdeklődik valóban.

máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!