Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy eltávolítás után...

Anyajegy eltávolítás után meddig nem lehet sportolni? Illetve milyen módszerrel érné meg? A többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék végre eltávolíttatni egy anyajegyet esztétikai okokból. Viszont olyan helyen van ahol folyamatos érintkezésnek, akár húzódásnak is van kitéve és nagyon félek, hogy ha a hagyományos sebészeti kimetszésses módszert választanám nagyon csúnya heg maradna utána. Főként azért mert olyan helyzetben vagyok ami nem teszi lehetővé számomra hogy akár hónapokra ne sportoljak. Nyilván ameddig a varrat bent van meg tudnám oldani illetve max 3 hétig. De utána szerintem szintén nem tenne jót annak a hegnek az hogy sportolás által folyamatosan “piszkálva” van. Gondolom ha leragasztanám azzal nem mennék túl sokra. Nyilván fogok érdeklődni orvosnál is erről csak mivel még nem tudom pontosan mikor tudom megoldani ezt a kis kényszer pihenőt így addig nem akarok telefonálgatni se és ezért vagyok kiváncsi más tapasztalataira. Hallottam a lézeres eltávolításról is illetve nyilván arról is hogy az nagyon nem biztonságos illetve hogy sok helyen már nem is csinálják. Viszont mégis azt érzem hogy a heg miatt talán nekem az lenne a megfelelőbb,a másik opciónál rettegnék attól hogy szétnyilík a heg vagy nem gyógyul szépen. A lézeresnél viszont attól felek hogy nyilván nem véletlenül nem nagyon csinálják már úgy és nem akarok emiatt később problémákat ... A lényegre terve max 3-4 hét lenne az ahol aktív testmozgást nem végeznék vele annyi elég lehet a hegnek hogy ne legyen csúnya utána ? Viszont ebben a 3-4 hétben is a mindennapi élet során sajnos piszkálva lenne mivel ha leülök, lefekszem is érintkezik az adott felülettel.

2020. okt. 12. 17:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!