Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha dermatitises a fejbőröm...

Ha dermatitises a fejbőröm akkor az ettől kihullott hajak nem tudnak visszanőni,100% hogy elhalnak ilyenkor a hajhagymák?

Figyelt kérdés

Azt mondta a bőrgyógyász nem annyira vészes,enyhén,de attól még jelen van

Azt olvastam egy oldalon hogy ez hajhagyma elhaláshoz vezet. Aztán valahol úgy írják,hogy vezethet,valahol meg azt,hogy "csak" károsítja és fakultabb lesz a haj színe.

Fogalmam sincs mi igaz és nálam mi lett ennek az eredménye,nagyon félek :(


2020. okt. 19. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha helyrejön a fejbőröd, akkor idővel újra elkezd ott sűrűsödni a hajad :) Nekem is hasonló volt (bár van egy kicsi folt a nyakamon, ahol nem is nő, mert későn kezdtem kezelni).

Használsz valamit rá? :)

2020. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A seborrhoeás dermatitisz ritkán érinti a hajhagymákat, a hajhullás sokszor csak a vakarás miatt van. A gyulladást mihamarabb meg kell szüntetni, így az ideiglenes hajhullás megszűnik.
2020. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Persze írt fel rá dolgokat és használom őket ahogy elő van írva


Nekem hátrébb nem érintett,csak a fejtetőn


2.válaszoló: az a furcsa,hogy szinte 2 éve már nem is vakarom mert még anno olyan gyógyszert is írt ami megakadályozza az ekcémás viszketést. 2-3 évvel ezelőtt kezdődtek a fejbőr problémáim és akkor tényleg vakarnom kellett,ha nem mostam meg minden 2.nap viszketni kezdett,de akkor még nem jelentkezett egyáltalán a hullás,(csak most augusztusban)

És akkor írta a gyógyszert,naponta szedem és azóta egyáltalán nem viszket

2020. okt. 19. 19:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, akkor Te a kisebbségbe tartozol, ami nem gond, mivel a gyulladás megszűnésével újranőnek majd a hajszálaid.
2020. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mit jelent itt,hogy kisebbségbe?


Valamint azt lehet tudni,hogy mitől függ? Mármint hogy "ritkán érinti őket".


Egyes oldalak kb tuti biztosra írják,hogy ha ilyen van az kivégzi a hagymákat,mert először a szőrtüsző sérül és megy tovább

2020. okt. 19. 19:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Hajveszteség úgy alakulhat ki, hogy ha a test a gyulladásra, 'sérülésre' hegesedéssel reagál, így ez, illetve a zsíros bőrréteg lefedi a hajhagymákat, amelyek oxigénhiány miatt elhalnak.
2020. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Oh ez nem hangzik jól

Ezt én meg tudom így állapítani,hogy hegesedés volt-e, vagy az orvos?


Amúgy köszönöm a válaszokat,hasznosak

2020. okt. 19. 20:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Ha az egesz fej teruleten ritka a haj, akkor nagy esellyel nem maradando. Ha egy helyen hullott ki, akkor pedig az ellentete.
2020. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az egy helyen alatt a foltos hullást érted? Vagy az más? (Mert én úgy tudtam,hogy pont a foltosra nagy az esély,hogy nem maradandó)


Kb egyenletesen több területen ritkult meg,a homlok utáni részen is,a fejtetőn is,kicsit tévedtem első kommentemben,mert hátrébb is. Nem úgy hátul hogy a tarkóhoz közeli rész,a tető után,ahol van a koponya "csúcspontja",nem tudom jobban leírni :/,háttal állva a tükörnek látszik. Ott elvékonyodott szálak is vannak amúgy.

2020. okt. 19. 21:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy pl. az én fejemen van egy folt, ahol egyáltalán nem nő a haj, mintha kopaszodnék. Ha nálad is van ilyen, akkor valószínüleg az maradandó. Azonban, ha nálad még nő a haj, csak elvékonyodott hajszálaid vannak, az egy visszafordítható folyamat.
2020. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!