Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Atópiàs dermatitis-em van,...

Atópiàs dermatitis-em van, emiatt vannak a fejbőrömmel problémák. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy járok bőrgyógyászhoz, 16 éve, de nem tud semmit segíteni! Az allergiám néha kijön, marad évekre, aztán évekre megint eltűnik. Most kijött, és vele együtt előjött a borzalmas korpás fejbőröm is, és két ponton elkezdett kihulla a hajam is, ami elég csúnya, ràadàsul ezen a két ponton ,,nedvedzik" is. Az orvos tud róla, azt mondta, hogy ez atópiàs dermatitisznél normális, főleg fiatal korban, 30 év alatt. Nem kell bepànikolni. Folyamatosan írja a detergens sulfuratum nevű sampont, ami nem használ (gyerekkoromban sem használt, hiába írta fel, csak akkor még nem érdekelt). Korpàra elkezdtem citromos vizzel öblíteni a fejemet, ha ez nem válik be, akkor kipróbálom az almaecetet is. De a kopasz foltokra mit ajánlotok? Mit kezdjek vele, hogy ott gyorsan visszanőjjön a haj, és abbamaradjon a hullás? Az orvos semmit nem tud rá.

Természetesen vitaminokat szedek, már hónapok óta.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

/L


2020. máj. 7. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit fura, amit írok, de - én ugyan még nem próbáltam ki, de mások esküsznek rá -, hogy Panthenol leégés elleni habot kennek a hajra. Meggyorsítja a hajnövekedést a tapasztalatok szerint. Lehet benne igazság, mert gyulladás csökkentő hatású, hiszen napégésre ajánlják elsősorban.

Itt is dicsérik:

[link]


Valamint a DM haarvital komplex kapszuláját tudom ajánlani, ami kifejezetten hajra jó:


[link]

2020. máj. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ok a belsőszervekben keresendő, máj, vastagbél. Kenni lehet bármivel, mind csak mismásolás.
2020. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm. Várok még tippeket.

Második, leírtam világosan, hogy atópiàs dermatitisem van, erről tud az orvosom, mert gyerekkorom óta ebben szenvedek. Ez egy olyan bőrbetegség, amit öröklődéssel kapsz, nekem 100% esélyem volt örökölni, és így sajnos meg is kaptam. A betegség tünete a roppant száraz bőr, ez jelentkezhet szinte bárhol, a fejbőrön is, a fejbőrön megjelenhet még nedvedzés, foltos hajhullàs, extra kopra és viszketés is. Mind elég kellemetlen. Az orvos nyugtat, hogy ez atópiàs dermarititisnél teljesen normális, nem kell aggódni, magától el fog múlni, azonban fiatal nőként eléggé zavar ez, és próbálnék tenni ez ellen. A testem többi részén egész jól kordàban tartom a bőrbetegséget, mert napi háromszor kenem magamat testàpolóval, és ha mégis kijönne 1-1, folt, azt bekenem Mofuderrel. Ha nem kenném semmivel, akkor az egész karomat, làbamat, mellkasomat, nyakamat, arcomat, tarkómat és fülem mögötti részt ellepné az allergia. Sajnos volt erre példa.

Nagyon kiszámíthatatlan a betegség egyébként, mert évekre eltűnik, aztán hirtelen visszajön, bármilyen kis inger képes előidézni ezt, ha mondjuk más öblítővel, vagy mosószerrel mosom ki egyetlen ruhadarabomat is, vagy àgyneműmet, akkor ez már képes évekre visszahozni az allergiàmat, ezzel együtt pedig jön a bosszantó korpa is.

Ez táplálék allergia, legalábbis annak van kikiàltva legtöbb esetben, azonban ez nem így van, egy ilyen beteg bőre rendkívül érzékeny, ha épp nincsenek tünetei hosszú ideje, akkor is az. Ezért kell nagyon odafigyelnem arra, hogy mivel fürdök, hol alszom, mivel zuhanyzom, milyen tisztaság van körülöttem, stb.

Tudom, nagyon ritka felnőtt esetében az atópiàs dermatitis, de nekem sajnos megmaradt gyerekkoromból. Biztos van azonban sorstàrsam, nem állítom azt, hogy nincs.

A bőrgyógyász meg hiába írja a sampont nem ér semmit, mert kb egész gyerekkoromban ezt használtuk, és akkor sem segített sokat.

Nem sajnàltatàsból írtam ezeket, csak szerettem volna ismertetni ezt az alattomos bőrbetegséget, amitől rengeteg gyerek is szenved.

Szóval biztosíthatlak, hogy ez a bőrbetegségem miatt van, nem attól, hogy döglődöm. Egyébként volt nem túl rég kivizsgàlàsom is.

2020. máj. 7. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Írtad:

"Korpàra elkezdtem citromos vizzel öblíteni a fejemet, ha ez nem válik be, akkor kipróbálom az almaecetet is."


Mindkettő jó, de amit még elfelejtettem írni az az, hogy a citromos vízbe tehetsz egy kis sört! tele van B vitaminnal. Régen a fodrászok is használták, ma már kevesebbet tudnak róla. Mivel én, és a húgi is korpásodástól szenvedünk, gyakran használjuk a citromos - sörös öblítést hajmosás után. A sör szag hamar elillan, nem marad meg, viszont a hajnak nagyon jót tesz, selymesen puha lesz tőle.

Ha nem hiszed, utána is olvashatsz, de ezt merem ajánlani, mert mindketten régóta használjuk, és bizonyítottan számunkra hasznos.


Az almaecet is hasznos egyébként, az is sok mindenre jó: például vattakorongra téve, és kb. 20-30 percere rátapasztva a livid foltokat, véraláfutáskat halványítja, eltünteti. Ezt csak érdekesség képpen említettem, de egyébként a hajra is használ.

2020. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 9. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!