Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségre utalhat, ha...

Milyen betegségre utalhat, ha valakinek alacsony a haemoglobin szintje?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vérszegénység. Mértékétől függően lehet vészes vérszegénység is.

Ezt az orvos állapítja meg.

Elsősorban vashiány okozhatja. Érdemes vasat, folsavat és c-vitamint szedni, de vigyázva a mennyiségekre.

2008. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És miből állapítja meg? Csak azért, mert én tök jól vagyok, egyáltalán nem érzem rosszul magam, de a sulidoki mindenképpen azt akarja, hogy nézessem meg magam, mert lehet hogy felszívódási zavar. De azt azért csak érezném vhogy... Én meg tök jól vagyok. Bár most attól parázok, hogy emiatt nem kapok fog.gátlót. Vélemény?
2008. nov. 28. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól még te tök jól lehetsz, mert alacsony a haemoglobinszinted, én is jól vagyok, csak ha nem kezelik vitamin, ásvány utánpótlással komoly belsőszervi problémákhoz vezethet, amit nem most fogsz érezni, hanem majd 30 évesen, mintén, pedig kezelnek 15 éve.

Illetve szedem a vasat stb..sokszor vagyok fáradékony és sápadt. Nem jól van a vesém sem, ezt mind ennek tudhatjuk be.Menj csak nézesd meg , mert érdemes. Vagy vizeletet néznek, hogy nem-e gyulladás miatt van, vagy vért vesznek , aztán ellenőrzik azt, hogy csökken, vagy nő -e a haemoglobinszinted.

De szerintem csak vasat kell majd szedned.

Nos ha lány vagy, akkor a mensi is okozhat ilyet, mert akkor alavető a vérveszteség, akkor lehet, hogy elég a mensi alatt szedni majd a vasat.

2008. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én!

Emiatt fogsz kapni fogamzásgátlót.

A fogamzásgátlót akkor nem adnak , ha rossz a májfunkció, vagy hormonzavarod van, de annak a haemoglobinhoz nincs köze.üdv!

2008. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, lány vagyok, 19, és asszem a haemoglobin az 97 lett tavaly május környékén asszem. Azóta sem nézettem, majd most a héten, mert kell a fog.gátló miatt.
2008. nov. 28. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!