Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok 9 óra alvástól...

Miért vagyok 9 óra alvástól is álmos egész nap?

Figyelt kérdés
Ha kevesebbet alszok akkor még rosszabb. Nagyon rossz mert ha délután megyek dolgozni akkor a munkán nagyon álmos vagyok és csukódnak a szemeim. Nem tudom hogy mi lehet a baj. Ha reggel megyek dolgozni akkor meg az a bajom hogy nehéz 5 kor felkelni. Ha 9 órát alszom akkor is nehéz felkelni és tudnék még aludni akár 11 órát is. Szóval sehogy sem jó. Mindegy mennyit alszom, akkor is egész nap álmos leszek
2020. okt. 21. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokat alszol de nem jól. Mármint rossz az alvás minősége, esetleg éberen alszol, sokszor felébredsz zajokra.
2020. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Horkolsz?
2020. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Horkolok
2020. okt. 21. 13:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy legyen jo a minoseg?
2020. okt. 21. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvasi apnoe lesz.
2020. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem rég azt olvastam, hogy a vashiány is okozhatja a folyamatos fáradtságot, fáradékonyságot, rossz alvást. Nekem is hasonló gondom van, hamarosan elkezdek valami táplálékkiegészítőt szedni.
2020. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brunya bá' válasza:
72%

Pár információ, hátha hasznosak:

- Simán lehet az, hogy REM alvás alatt kelsz fel folyamatosan, tehát álom közben ébredsz fel. Na ez sokkal sokkal rosszabb, mintha nem álomból kelsz fel. Egy ilyen alvási ciklus ≈ 1,5 óra, tehát a 9 óránál nem kéne gondnak lennie, de a "ha kevesebb, még rosszabb" információra okot ad.

- A legolcsóbb megoldás az, ha megpróbálod elhitetni magaddal, hogy jól aludtál. Akkor már javul a koncentráció meg a produktivitás.

- A többiek tippjei sem hülyeségek, azokat is érdemes megfontolni

2020. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A REM alvás alatt szinte mindenki felébred pár másodpercre, csak éppen nem emlékszünk rá. Nem hiszem, hogy ez a probléma forrása.
2020. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!