Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális vagy veszélyes az,...

Travis83 kérdése:

Normális vagy veszélyes az, ha nyugalmi állapotban is nappal gyakran 140/90 a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Reggel meg lefekvés előtt sokkal alacsonyabb, teljesen normális, de nappal gyakran még fekvés/pihenés közben is ennyi szokott lenni.

37F/190cm/110kg



2020. okt. 25. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ami azt illeti, elég nagydarab vagy. Főleg a súlyod. Abból kellene valamennyit leadnod.
2020. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Még nem veszélyes, ha 160 170/ 110 115 akkor már lehet aggódni. Nekem is az átlag 140/ 90, de van hogy lemegy.A lényeg ülve kell mérni 5 perc pihenés után, és a kéz nyugodtan lefektetve egy asztalra.Hát kitámasztva.
2020. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi általában,van hogy magasabb,130/85-160/100 között mozog ha nem csinálok semmit..viszont fizikai munkát végzek,terhelés alatt ki tudja milyen magasra szökik fel...41F/180cm/120kg
2020. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: Fekve szoktam mérni, mindig nyugalmi állapotban.


#3: Akkor nem csak nekem, úgy látom neked is fogynod kéne cimbora. A hosszú élet titka a 120/60. Fogyókúra, aktív életmód, rendszeres testmozgás. Ezeket mindig el akarom kezdeni, de nagyon nehéz odajutni. Viszont muszáj lesz.

2020. okt. 25. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
A hatályos irányelvek szerint ez már magas vérnyomás. Hívd fel a háziorvost.
2020. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Tisztában vagyok vele hogy fogynom kellene..megpróbáltam már kétszer is,egyszer lefogytam 90 kilóra,vérnyomás 120/70-130/80 között volt,sokkal könnyebben mozogtam stb..másodjára megszakítottam a fogyókúrát,nem kínoom magam,túlságosan szeretem a magyar konyhát és imádok enni ahhoz hogy huzamosabb ideig 100kg alatt tartsam magam..így úgy vagyok vele hogy lesz ami lesz.
2020. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: Annak számít, de nem minden esetben, ugyanis minden ember más, és valakinél ez normális, másnál pedig magad. Ugyanakkor, akinél ez magasnak számít, még mindig nem vészes számokról beszélünk. Ilyen vérnyomásra nagyon nem ajánlott a gyógyszer, mert életmód váltással rendbe lehet hozni az értékeket.
2020. okt. 25. 21:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt magadtól is tudod, miért írtad ki a kérdést? Más véleményét nem fogadod el?
2020. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#6: Hidd el barátom, ez a "lesz ami lesz" hozzáállás csak addig van, míg valami tényleg nem lesz. Amikor beáll a krah és gyógyszereken kell élni, állandó rosszullétekkel és fokozott életmóddal, akkor teljesen másképp látja az ember és mindenét odaadná egy időgépért cserébe, hogy visszamenjen a múltba és változtasson azon, hogy ne kelljen ilyen helyzetbe kerülnie. Az egésznek a lényege, hogy akkor kell tenni a dolgokért, amíg lehet, mert utána már hiába akarnánk tenni valamit. Az élet túl rövid ahhoz, hogy még abból a kis időből is engedjünk a betegségeknek. Nem is annyira a rövid élet, mint a betegségek által okozott szenvedések miatt.
2020. okt. 25. 21:47
 10/10 A kérdező kommentje:
#8: Sok mindent tudok, de "több szem többet lát". Az ember mindig tanul valami újat és soha nem tudhatja kitől és hol.
2020. okt. 25. 21:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!