Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autoimmun beteg vagyok, és...

Autoimmun beteg vagyok, és van gond a vesémmel és a májammal is. Milyen biztosítást érdemes kötnöm?

Figyelt kérdés
A fenti betegségekről van papírom, viszont van egy kislányom, és egy lakáshitelem. Az egészségi állapotom fényében kellene egy biztosítás, ha velem valami történik, viszont elég kockázatos ügyfél vagyok. Milyen olyan lehetőségem van, amivel kivédhetem a kislányom egy esetleges hitel nyakába szakadástól, de fizetni is tudjam? Az a baj, hogy egy sima életbiztosításnál valószínűleg belefogalmaznák, hogy ha a diagnosztizált betegségeimmel összeköthető a halálom, akkor nem fizet. :(

2020. okt. 28. 14:25
 1/1 anonim válasza:

A biztosítók az előzménybetegségekkel kapcsolatban többféle megoldást alkalmazhatnak. Kockázati életbiztosításoknál vagy egyszerűen kizárják, vagy a kockázatelbírálás során döntenek. Elképzelhető, hogy pótdíjat alkalmaznak, elképzelhető, hogy teljesen elutasítják, elképzelhető, hogy részleges kizárást alkalmaznak. Meg kell próbálni, adott esetben több biztosítónál is.

Amit minden további nélkül köthetsz, az balesetbiztosítás, mert bár a meglevő betegségekből eredő baleseteket ott is kizárják, de amit felsoroltál, abból valószínűleg egyik sem vezethet balesethez.

Ha gondolod, mindkettőben tudok segíteni, alkuszként ezzel foglalkozom, keress meg privátban!

2020. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!