Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan hagyjak fel egy függőss...

Hogyan hagyjak fel egy függősséggel amit szeretek, de káros?

Figyelt kérdés

Gondolom ezzel a kérdéssel minden ember szembesült már, mindenkinek van valamilyen szenvedélye amit el szeretne hagyni mert nem tesz jót neki, és ezt tudja is, mégis figyelmen kívül hagyja, mert boldogságot hoz az életébe.

Nos én nekem most így kettő fő ilyen függőségemről lenne szó, az elektromos cigizés és a szerencsejáték...

Mind kettő máshogy károsít engem, míg a cigi testileg, a szerencsejáték inkább mentálisan.

Próbáltam már felhagyni a dohányzással, most kb 2 hétig bírtam de egyszerűen szeretem és ez a pót cselekvést valahogy ígénylem. Régebben minden hülyeség volt a kezemben, tollat rágtam, vagy fogpiszkálót igaziból bármi ami így a kezemben volt azzal "szórakoztam". És a cigi erre volt megoldás, plusz jó érzés is volt, finom voltak az ízek, nagyon szeretem.

Míg a szerencsejátékban az izgalom, a tét, akár online fogadás vagy valós kaszinó, minden érdekelt és volt bennem ez a tipikus nem tudok leállni, vagy ezen gondolkoztam, hogy mikor érek haza, hogy tudjak játszani, vagy telefonon online néztem meccset és fogadtam.

Hogyan lehet olyan dolgokat feladni amiket szeretek? Nyilván ha találnék olyat amit jobban szeretek de nem káros. De mit? Egyszerűen nem tudok mást, főleg olyat ami így vagy a pótcselekvésemet csillapítja (a rágó nem segített, azt nem szeretem) vagy az agyamnak ezt a részét, amit a szerencsejáték ad, nem csillapítja.

És ezeknek is van anyagi oldala, ezért is káros, mert sokat elvesz. Mit tanácsoltok?



2020. nov. 6. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj szakemberhez, létezik terápia!
2020. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sportolj
2020. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden függőség menekülés a problémák elöl amivel nem vagy hajlandó szembenézni. Ezen felül valamilyen hiányt próbálsz pótolni a jelenlegi életeben. Ezeket a gyökérproblémákat kell megtalálnod + egy komoly elhatározás hogy változtatni akarsz az életeden. "Próbáltam már felhagyni" annyit jelent hogy még nem hoztad meg a megingathatatlan döntést amivel az életedet meg akarod változtatni.
2020. nov. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!