Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzalmas szédülést, ami nem...

Borzalmas szédülést, ami nem mindig intenzív, okozhat pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Fél éve szenvedek egy időről időre, hol rövidebb hol hosszabb időre megjelenő szédüléstől, amit semmilyen vizsgálat nem tud megmondani mitől lehet, mert nem látszik semmi a vizsgálatokban. Voltam koponya MRI-n (jó az még 3 éve volt), pszichiátrián, ideggyógyászaton, fülészeten, sehol semmi. Fülem rendben van, háziorvos semmit sem lát, fülész semmit sem lát, ideggyógyász semmit sem lát, áramlás rendben, vérkép rendben, fej rendben, keringés rendben.

Mégis, mindezek ellenére, borzasztó erősen szédülök sokszor több napig, visszatérően, ilyen lórúgásszerűen (tehát nem a hullámzó, hanem folyamatosan 10-20 másodpercenként mintha fejbe rúgnának, beszédülök egy pillanat alatt, aztán mire stabilizálódnék, megint jön egy és így sorban). Sokszor fekve, sőt alvás közben is érzem.


Na most az van hogy több éve pánikbeteg vagyok. Kérdésem, aki volt már pánikbeteg vagy most is az, ti tapasztaltatok hasonlót? Okozhatja ezt pánikbetegség? Még egyszer mondom, kb. fél éve van ez, előtte nem volt, pedig pánikbetegséggel már 2-3 éve küzdök. Előtte csak hányinger, rettegés, gyengeség, ilyesmi volt. De ez a szédülés mindnél rosszabb, mert a mindennapjaim is tönkre vannak téve. De mondom, az orvosok semmit nem látnak. Lehet a pániktól? ha igen, gyógyítható? Próbáltam elkezdeni sportolni (hátha a sok gépezés és ezzel párhuzamosan a mozgáshiány okozza), kis idő után egy darabig jobb lett, de pár napja megint nagyon szenvedek.

Élhetek még egyáltalán valaha normális életet? Nem úgy tűnik hogy ez valaha is meg fog szűnni. Se utazni, se dolgozni, se szocializálódni, se bárminek örülni nem tudok így.

Köszönöm a segítséget előre is!!



2020. nov. 11. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez panikrohammal egyutt jon elo? Mert akkor lehet hiperventillacio, hogy a stressztol kapkodod a levegot, gyorsan lelegzel es emiatt csokken a ver szendioxid tartalma, ez okozza a szedulest. Ezt ki lehet kuszobolni legzogyakorlatokkal, vagy ha visszaszivod a sajat levegodet. Nem vagyok orvos, de en is szedulni szoktam, nezz utana, talan tudtam ezzel segiteni:)
2020. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sajnos nem, nem rohammal jön, hanem random, és sokáig tart, általában napokig, tehát nem 20-30 percig mint a pánikroham. Ezért is érdekel hogy van-e köze hozzá, lehet-e köze hozzá. Mert mást eddig nem találtak nálam. :(
2020. nov. 11. 00:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha voltál mindenütt kivizsgáláson, akkor miért nem kérdezted meg azokon a helyeken. Szedsz gyógyszert a pánikbetegségre? Ha igen nem váltottak nálad gyógyszert fél éve? Nálam gyógyszer okozza, de csak enyhe szédülésem van tőle. 20 éve vagyok pánikbeteg, de ilyen erősebb lórúgásszerű szédülést még nem tapasztaltam. De nem vagyunk egyformák, mindenkinek valamilyen szinten eltérnek a tünetei, és a gyógyszerekre is máshogy reagálnak. Orvosok is csak találgatni tudnak sajnos, és áthárítják a proplémát egy másik szakorvoshoz. Neurológusnál voltál? Az MR se tud mindent kimutatni, pláne ha 3 éve voltál, és akkor még nem volt ilyen jellegű panaszod. Én hiperventilláltam de az roham közben ért, és szörnyen rossz, és nem az a legrosszabb hogy szédülök, hanem az, hogy el akarok ájulni, és a mellkasomat nagyon szorította valami, nagyon erős halálfélelem, erős szívdobogás kíséretében. Felvillanásszerű kezdődő pánikrohamaim is voltak, azok is inkább az ájulásérzethez hasonlítottak, úgy hogy összefolyt a szemem előtt minden, meg ugyanúgy heves szívdobogás kísérte, és erős félelem attól hogy kiteljesedik a roham. Szerencsére nem mindig teljesedett ki mikor tudtam kontrollálni, de mikor visszagondoltam az érzésre újra és újra villámként lecsapott mindig pár másodpercre. Sehogy nem tudtam megnyugtatni magam. Az is érdekes, hogy mindig menekültem úgymond arról a helyről, ahol ilyen dolog ért. Sajnos mi is csak találgatni tudunk, mert mi még kevesebb információval rendelkezünk, és persze orvosok se vagyunk. Bár kizárni se lehet a pánikrohamot, vagy gyógyszert, de lehet valami agyi történés amit nem tudtak kimutatni, vagy valami olyan amit még nem vizsgáltak ki rendesen . ( Vércukor, alacsony vérnyomás)
2020. nov. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!