Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A covid miatti karantén...

A covid miatti karantén táppénznek minősül a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Ha valaki gyanús, hogy megfertőződött, elmegy teszteltetni magát, akkor ugyebár nincs azonnal eredmény. Ha ekkor valaki nem megy be a munkahelyére, mert nem akar másokat megfertőzni, akkor az táppénz? Vagy fizetés nélküli szabadság?

És ha valaki fertőzött, de tünetmentes, de otthoni karanténben van hetekig, az minek minősül ilyen szempontból?

Nem, nem vagyok beteg, de szeretném tudni. Jó előre felkészülni. És nem, lógni sem akarok a munkából. Lassan 38 éves vagyok, de eddig egy napot sem voltam táppénzen egész életemben.


2020. nov. 11. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a háziorvost és ha úgy ítéli meg, akkor kér tesztet és fel is vesz azonnal táppénzre.
2020. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. nov. 11. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!