Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha tudom hogy a szomszédom...

Ha tudom hogy a szomszédom kijár a karanténból, kinek kell jelentenem?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 13:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Fel is kell. Minek mászkál ki karantén alatt?
2020. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de napi kétszer- háromszor elmászkál. Kezdve azzal hogy teleköhögi a liftet (maszk nélkül természetesen, mert csak utcán kötelező), amit aztán más is használ. Például egy bácsi a hetedikről, aki kemoterápiára jár. Vagy egy kismama a gyerekeivel. Vagy a másodikon egy hölgy, akinek rendszeresen hozzák az oxigénpalackot. És ők mind szállnak be utána a liftbe.

Aztán a bkv-n ki tudja hány embert fertőz meg. Vagy a boltban. Hiába van rajta a maszk.

2020. nov. 13. 15:00
 13/19 A kérdező kommentje:

Ma megkérdeztem, hogy nem fél-e az ellenőrzéstől. Azt mondta őt nem ellenőrzik mert tesztelve sem lett. Csak a háziorvos mondta neki, hogy 10 napig ne mozduljon ki, mert a tünetei alapján egyértelműen koronavírus, de mivel enyhék a tünetei, nem fertőz. Én mondjuk nem így tudom. Ha így lenne a háziorvos sem mondta volna hogy üljön otthon.

Ez is nonszensz. Miért nem tesztelnek mindenkit aki gyanús? Mi az hogy a lelkiismeretére van valakinek bízva a karantén betartása?

2020. nov. 13. 15:03
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Már megbocsáss de ellent mondasz magadnak. Eddig arról volt szó, hogy napi egyszer mozdul ki vásárolni (mivel egy órát van el és két szatyorral tér vissza, már ez is undorító hogy így kifigyeled a szomszédaidat mintha neked nem lenne saját életed), az hogy nem is lett tesztelve pedig azt jelenti, hogy nincs karanténban. Ergo járjálhat amerre akar. Jelentgesd az anyádat, ha már az is zavar, hogy nincs rajta maszk. Őt büntetik majd meg nem téged. Ráadásul nem fog megfertőzni TÉGED, ha elkerülőd és nem avatkozol bele. Ha rajtad van maszk és fürdesz, nem vagy igénytelen, akkor mit f*sol? Szégyellem, hogy vannak ilyen emberek, és örülök hogy nincsenek szomszédaim.
2020. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A nagy lópikulát mászkálhat akkor ki, ha nem volt tesztelve.

Járványügyi elkülönítés itt: [link]

2020. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy napi egyszer mozdul ki. Azt írtam, hogy tudom hogy egy órát oda volt. Nem figyeltem, de mivel akkor ment el amikor elkezdtem takarítani és még kint voltam amikor megjött, így nyilván tudom mikor ért haza. És nyilván szemet szúrt, mert előtte pár nappal mesélte hogy koronavírusos és az orvos karanténba tette, majd jönnek tesztelni. Már akkor is fura volt , hogy "addig mászkálok, amíg nincs meg a teszt, mert utána nem lehet". Mert szerintem onnantól nem lehet, hogy az orvos azt mondja. Azt meg nyilván látom hogy két nagy szatyorral jön meg, nem vagyok vak.

Ma pedig szintén tudom hogy kétszer minimum elment. Mert reggel találkoztam vele a boltban, ahol dolgozom. Amikor pedig fél kettőkor hazaértem, szintén ment valahová. Akkor beszéltem is vele ugye.

Örülök, ha neked ennyire mindegy hogy valaki felelőtlen, de nekem nem. A férjem szívbeteg, de én sem akarok megfertőződni. És vannak nálunk veszélyeztetettebbek is. Ő meg, mint valami biológiai fegyver, mászkál. Még meg maszk nélkül, mint aki szarik a világra. Én ha beteg lennék és nem bírnék a seggemen megülni, arra legalább figyelnék hogy másnak be ártsak.

2020. nov. 13. 18:27
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet, de mindegy is. Értem hogy beteg a férjed, de nem kell ENNYIRE parázni. "Biológiai fegyver" xD

Jót röhögtem, a tévé és a hírportál túloz, ez egy vírus igaz, de nem pestis. Ha te magad vigyázol nem kell besz*rni. Nyilván azért hordasz maszkot. Vagy vegyél fel kettőt és így az ő részét is te viseled. :D


Vagy gázállarcot viselj de ne jelentgess mást mint a fatökör...

2020. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Takaródj dolgozni,akkor már nem lesz időd mások után leskelődni.
2020. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Értem.

Ha a szomszéd lakását épp feltörik, akkor is foglalkozzak a saját dolgommal? Vagy ha mondjuk füst szag jön onnan?

Ha az utcán a szemem láttára késelnek meg valakit? Vagy ha az ismerősöm minden nap ájultra veri a feleségét?

Ez a baj, hogy mindenki csak a maga dolgával foglalkozik.

Akkor is, amikor valaki végigmasíroz Budapesten olyan betegséggel, amiben napi szinten százak halnak meg. Igen, tudom másban is halnak meg annyian. De attól még kár azért a napi 100 emberért is. Akinek meg hozzátartozója, annak az az egy is sok. Pont ez a baj. Mindenki magával törődik, másokat meg leszare. Csak épp az ilyen ne akarjon társadalomban élni.

2020. nov. 14. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!