Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdett görbülni a hátam,...

Elkezdett görbülni a hátam, mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

A "húzd ki magad" nem segít, mivel az iskolában alacsony a pad számomra( pedig csak 165 cm vagyok), de ettől függetlenül amikor csak tudom, kihúzom magam.

De egyéb más ötletek? Hallottam a fűzőről is, de abból is biztosan vannak hasztalanok. Tapasztaltabb ember véleményére lennék kíváncsi, és ha nem nagy kérés akkor fűző linkeket is kérnék(olcsóbbat, ha lehet, nagyon drágát nem nagyon engedhetünk meg magunknak.)



2020. nov. 13. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hátizomgyakorlatokkal,úszással(tudom,azt most nem lehet)tudsz ellene tenni.
2020. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rögtön fűző. Gyógytornát nézz. Minden ami hátizom erősítő az jó .
2020. nov. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudod, próbáld meg kerülni a görnyedős helyzeteket. Gyenge hátizomzatnál észre sem veszed, hogy begörnyedsz, mert nehezedre esik egyenesen tartani magad. Kezdj el sportolni! Mindegy mit. Szinte minden sport mozgatja az egész testet, esetleg bizonyos izmokat jobban, vagy kevésbé. Amíg sportolsz, addig sem görnyedsz és még erősít is.
2020. nov. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, jók az eddigi tippek, főként az utolsó. Viszont alapvetően itt a problémát az okozza, hogy szar helyzetbe kényszerít a pad, ezt kell kiküszöbölni. Bármilyen erősek lehetnek a hátizmaid, hogyha nem tudsz normál helyzetben írni, előre fogsz görnyedni.

Fűzőt nem javaslom, szintén ezért, egyszerűen nem az a probléma, ráadásul passzív módon húzza hátra a gerinced, ami merevséghez, mozgáshiányhoz vezet.

Összefoglalva: mozgás + valamit tégy az ügy érdekében, valamilyen emelőt vigyél be akár, és írj azon.

2020. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!