Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a hajbeültetés úgy működik,...

Ha a hajbeültetés úgy működik, hogy kiszedik a hajszálakat bizonyos részekről és átrakják oda, ahol nincs haj, akkor a végleges(nek hazudott) szőrtelenítés miért még mindig barbár módszerrel működik?

Figyelt kérdés

A legmodernebb, lézeres szőrtelenítés is azon alapszik, hogy beleégeti a hajhagymát a lézer, így esélyesnek tartok félresikerült esetekben jó kis krónikus szőrtüszőgyulladást, mert az a szőr előbb-utóbb utat akar magának törni máshol.


Ráadásul írják is, hogy minél sötétebb tónusú a szőrzet (illetve minél nagyobb a kontraszt a bőrszín és a szőrszín között) annál hatékonyabb a kezelés.


Miért nem lehet simán kiszedegetni a FUE2 technológiával a nem kívánt helyen lévő szőrzetet, amiktől örökre megszabadulna az ember?



2020. nov. 14. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Örülök, hogy végre más is észrevette ezt.

Nos én vettem egy lézeres szőrtelenítő gépet amivel lekezeltem magam és akkr jöttem rá, hogy ez úgy működik, hogy a hagymát bele égeti.

Hát én is elvoltam csodálkozva.

Egyébként azért nem működhet, mert a a szőrnövekedés mindenhogy előbb utóbb megindul. Nem lehet sehogy se megakadályozni.

2020. nov. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ha kiszedik az egészet, akkor nem tud megindulni. Ahogy a hajbeültetésnél is a tarkón és halántékon lévő hajszálak annyival ritkulnak, ahányat átpakolnak a fejtetőre.


Ha nincs hagyma, akkor nem tud mi kinőni.

2020. nov. 14. 03:49
 3/6 anonim ***** válasza:
De a hagyma újra kitud fejlődni én így tudom valahonnan.
2020. nov. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

1) Az otthoni keszulek nem "lézeres szőrtelenítő gép" hanem villanofenyes (IPL), ugyh az nem er sokat vegleges szortelenites szempontjabol


2) van tenyleges vegleges szortelenites, elektrolizises szortelenites, viszont a hatranya, hogy egyesevel kell kezelni minden egyes szalat.


Es hogy most a kerdesre valaszoljak, hogy miert nem FUE2-vel veszik ki a hajszalakat:


(Eloljaroban transzno vagyok, ferfi testem van, a kerdes szempontjabol relevans, azert emelem ki, van tapasztalatom, mind IPL, lezer, elektrolizis, illetve hajatultetesben is)


1) A hajatultetes irto draga dolog, nekem egy szuk 2e hajszalat 350e Ft ert ultettek at Pesten iden. Nyilvan ha csak eltavolitasrol lenne szo, akkor kevesebb lenne, mondjuk legyen a harmada, akkor is 2e hajszal tobb, mint 100e ft-ba kerulne. 2e soknak tunik, de gyakorlatilag ez annyira volt eleg, hogy a homlokom ket oldalan levo igencsak enyhe kopaszodast korrigalja.


2) A FUE2 modszerrel is gondolom valamekkora hegesedes/nyom marad az eltavolitas utan


3) A hajatultetes utan az eltavolitott terulet vagy egy szuk napig valadekozott. Ez nem olyan, hogy ebedszunetben kiugrok egy kezelesre, aztan utana folytatom a munkat.


4) A hajbeultetes utan vagy 2-3 napig szinte vegigpihentem az egesz napot, konkretan engem jobban megterhelt a kozel 2e hajszal beultetese, mint a muteti kasztralasom. Azt hiszem ez mindent elmond a hajbeultetesrol, hogy egy muteti kasztraciot jobban birtam.


5) Kb. 25 lezeres kezelesen vagyok tul az arcomon, eddig semmilyen problema/mellekhatas nem lepett fel


Osszefoglalva nem hiszem, hogy a hatranyok ellenere megerne FUE2 modszerrel szorteleniteni. Raadasul az en velemenyem szerint szortelenitesre inkabb a mikrosebeket kialakito FUE2 modszer a "barbar" mig a lezeres a szofisztikaltabb.

2020. nov. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hű, ezt nem tudtam, hogy ennyire durva (az árat sejtettem, hogy magas)
2020. nov. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a barbár módszer az, hogy kiműtik konkrétan a hajhagymákat.

Két kollégámnak is volt hajbeültetése, mindkettőnek nyáron, amikor rövidre van nyírva a haja, akkor a fej hátsó részén látszanak a vonalak, ahonnan ki lettek szedve a hagymák, olyan közelről nem néztem meg, de szerintem ezek ilyen heg vonalak lehetnek. Inkább legyen szőrös a lábam, mint hegcsíkos.

2020. nov. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!