Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rángatózik a nyelvem, amikor...

Rángatózik a nyelvem, amikor ellazítom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már több, mint két hete tapasztalom, hogy magától ráng a nyelvem, ha próbálom ellazítani. Legfőképp elalváskor zavaró, amikor az egész testem mozdulatlan és érzem, hogy a nyelvem állandóan rángatózik. Amikor sokáig tart a rángás, vagyis próbálok hosszabb ideig ellazultan lenni, akkor már az állkapcsom is akaratlanul kezd befeszülni. Nem tudom, mitől lehet, ezelőtt soha nem tapasztaltam még ilyet. Valaki esetleg tudja, mitől lehet, hogyan lehet orvosolni vagy tapasztalt hasonlót? A gugli nem volt túl segítőkész.

A válaszokat előre is hálásan köszi.



2020. nov. 16. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Covid
2020. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj, de könnyű manapság mindenre azt mondani, hogy Covid! Attól, hogy van egy világjárvány, más betegségek/rendellenességek nem szűntek meg
2020. nov. 16. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja bocs azt hittem titkon ezt a választ várod :). Hallottál olyanról, hogy háziorvos?
2020. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma már beszéd közben is előjött, rettentő kellemetlen volt. Ugyanúgy egymás után sokszor összehúzódott a nyelvem, és akadályozta a rendes beszédet. Próbáltam beszélni rendesen, de nagyon nehéz volt és néha csak úgy jöttek ki a szavak, mintha sejpítenék. Nem tudom, mit tegyek
2020. nov. 20. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom háziorvos felkeresését. Szerintem izomrangas lehet ami előfordulhat combban, vádliban, karban stb.

Meg lehet pszichésen is ráálltál már.


Jelenthet vitamin hiányt is.


Sok oka lehet, a háziorvos többet tud mondani. Esetleg tovább küld, de szerintem ő is tud rá megoldást találni.


Jobbulást! :)

2020. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!