Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kezdek aggódni a kiütéseim...

Kezdek aggódni a kiütéseim végett. 3 hónapja jönnek ki rajtam és rettenetesen viszketnek. Valamelyikőtöknek volt ilyesmi esetleg?

Figyelt kérdés

Hívtam rovarirtókat, hetekig jártam orvoshoz. Bőrgyógyász elküldött fogászatra, ultrahangra, vérvételre, gégészetre. Semmi eredmény!

Egészséges vagyok... Elvileg.


Sem gyógyszert nem szedek, ételallergiám nincs, más panaszom sincs, nem használok parfümöt, (csak mosakodót) adtak viszketés ellen gyógyszert, de az csak fokozta a helyzet súlyosságát, így már 2 hete nem szedem.


Tehát már teljesen tanácstalan vagyok. :( Éjjel alig alszom, mert erősen viszketek. Tele vagyok apró, vörös pöttyökkel. A családban senki nem tapasztalt ilyesmit.


Valamelyikőtöknek lenne valamiféle ötlete? Volt közületek a családban ilyen? Vagy Nektek? Sok helyen sebesre, véresre vakartam magamat. Nem bírom. :(


2020. nov. 16. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Csalánkiütés? Nekem évekig volt. Csak akkor múlt el, amikor kiiktattam minden mesterséges színészekkel és tartositoszerrel ellátott emni és innivalót. Csak friss, itthon elkészített ételeket eszem, és azóta teljesen megszunt.
2020. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mekkéne nészetned, lehet hogy a kovid egy újfajta tünetipúsával álunk szempemenõlek.
2020. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az orvosnak tudnia kell, hogy csalánkiütés vagy rovarcsipes. Mi van a leleten?
2020. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is itthoni ételeket eszem... Még a csirke is házi legtöbb esetben és a tojás is. A leletre csak kiütés volt írva.
2020. nov. 16. 23:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, de nekem már 10 éve. Viszont nekem is kb. 3 hónapja elviselhetetlen. Eddig csak elszórtan volt, főleg a hátamon és a lábszáramon, de most elborította a hátamat és a lábszáramon is sok van. Csupa seb a hátam a sok vakarástól, de nem csak attól. Ezek maguktól is ilyen véresre fakadnak ki, vagy nem tudom, és borzalmasan viszketnek. Nekem van fémallergiám, tudom, mert nem bírok akármilyen fülbevalót. Én arra gyanakszom, hogy esetleg attól van. Kb. 3 napja likvidáltam a fémcsatos melltartóimat, most figyelem, javul-e a helyzet, de egyelőre semmi javulás. Viszont még javulhat, mert amikor a kislányom csillámtetkót csinált nekem, fekélyszerű sebek jöttek ki a karomon, amire csinálta és majdnem megbolondultam a viszketéstől, és amikor rájöttem, hogy a csillámporban valószínű van fém, lemostam magamról, de még utána is kb. 1,5-2 hét volt, mire enyhült a vakarózás a karomon. De nem tudom biztosan, mi ez a hátamon. A lábamon azért tippelek fémallergiára, mert szerintem a borotva miatt lehet. Bár a hónaljamon semmiféle kiütés nincs, pedig ott is borotválom. Nem tudom, meddig bírom ezt így. Én régebben voltam vele 2 bőrgyógyászaton is, de csak szteroidos krémet akarnak adni, ahelyett, hogy kivizsgálnák, mitől van. Viszont ennyire még sose borította el a hátamat. Már arra is gondoltam, hogy halálos beteg vagyok.
2020. nov. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!