Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus után mikor edzhete...

Koronavírus után mikor edzhetek újra?

Figyelt kérdés

Hetente 3-4-szer szoktam edzeni, 1-1,5 órákat, főleg erősítést szoktam,, illetve heti egyszer kb 20 perc HIIT vagy kardiót. Sajnos elkaptam a koronát úgy három hete, mostmár jól érzem magam, de néha még köhögök meg szakad fel a hurut időnként. Lázas nem voltam, de nehézlégzésem volt, nem tudtam nagyobb levegőket venni, a szívem is sokszor hevesebben vert.

Mikor kezdhetem újra az edzést? Ha kardiót nem is, de erősítéseket csinálhatok már?



2020. nov. 17. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Amikor úgy érzed, nem terhel meg nagyon.
2020. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hetet hagytam ki, úgyéreztem annyi kell, hogy teljes erőbedobással nekiálljak újra.
2020. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg elkezdem, kisebb erőbefektetéssel, megnézem mennyire terhel meg, azzal nem csinálok nagy bajt nem? Ha nem jó vagy fulladok max abbahagyom, de egy alkalom annyit nem árthat igaz?
2020. nov. 17. 12:47
 4/5 Bzs03 ***** válasza:
100%
Szia én is igy vagyok bár nekem enyhebb tuneteim voltam, nem kohogtem,nem volt lazam...en 1,5het utan edzettem. Szoval jelenleg 2hete edzek. Semmi bajom nem lett tole. Sulyzos edzest vegeztem es ovatosab kardiot 20-30percet, hiit-t en is szoktam de sztem azt most szuneteltesd. Amit javaslok meg a vernyomasod, pulzusod, cukrod es ha rendben van csinald. De ha tapasztalsz barmi tunetet hagyd abba.
2020. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ma megpróbálkozok vele szerintem mert már nem bírok magammal. :D Először lazább gyakorlatokkal, meg megnézem a vérnyomást és a pulzust is, jó ötlet!
2020. nov. 19. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!