Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A CPR teszt, ha negatív lett...

A CPR teszt, ha negatív lett , akkor biztos, hogy nem vagyok covid-os?

Figyelt kérdés
mivel ugye van olyan gyorsteszt, ami ha negatív, az csak kb. 56%-ot jelent...

2020. nov. 21. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha PCR-re gondolsz, az biztos
2020. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Pozitívra szokták mondani, hogy az gyakorlatilag 100%, tehát nincs fals pozitív teszt. Negatívnál nehezebb, ugyanis például rossz mintavételezés miatt is lehet a teszt negatív (nem elég mélyről vett minta, kevés minta, tárolási-szállítási problémák, stb). Ezért is szokott kelleni legalább 2 negatív teszt pl karantén elkerüléséhez.

PCR-nél ha minden igaz kb 30% a fals negatív tesztek aránya (azaz amikor az alany valójában pozitív, de a teszt nem ezt mutatja).

2020. nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem biztos, tapasztalat.
2020. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A PCR tesztnél csak egy biztos, az hogy vírusfertőzöttség meghatározására alkalmatlan.
2020. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
#4: Köszönjük a virológus-professzor asszony véleményét!
2020. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. Köszönd Kary Mullisnak, a PCR eljárás feltalálójának, hogy még életében tisztázta ezt a kérdést! :D
2020. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, csak a pozitív teszteredmény az ami szinte biztos.


A PCR teszt a vírus RNS-ét keresi a mintában. Szerintem kb, úgy működik, hogy ha megtalálja azt az RNS-t akkor, az biztos, hogy benned van, de ha nem találja meg, attól még lehet benned.


Példa: ha van egy zsákod tele piros és kék labdákkal, és vakon kiveszel belőle néhányat, ha egy pirosat találsz, az biztos, hogy piros, az nem létezik, hogy amit te pirosnak látsz az igazából kék.

De a többi labda között lehet, hogy van még piros is, és nem csak kékek.

2020. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bár a PCR-nél valószínűbb a negatív eredmény, gyorstesztnél tényleg csak 50-60%. Az egyik osztálytársam, aki gyorsteszt-pozitív lett, azt mondta, hogy ha negatív lett volna, elküldik PCR-re. További két emberről hallottam, hogy a gyorsteszt negatív a PCR pozitív.

Előző voltam.

2020. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mivel azóta már eltelt 2 nap.
2020. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban így van. Fals pozitiv nincs, csak fals negatív.

Ha a gyors teszt negatív, csinálnak PCR tesztet.

(Ennek az az oka hogy a PCR teszt jóval drágább, így ha már a gyorsteszt kimutatja a covidot, akkor nem kell a PCR)

Valóban adhat fals negatívot, arányra nem tudom, de eleve egy megfertőződött ember 3 nap múlva lesz fertőzőképes, magyarul akkor lesz olyan mennyiségben jelen a szervezetében a vírus, hogy kimutatja a teszt. Így lehet hogy negatívot mutat, de már benne lappang mélyen(ezért kell a 2.teszt).A helytelenül levett mintavételekről már nem is beszélve. (Hallottam olyat h kb csak az orr legelejéig nyomtak a pálcikat, így nem csoda ha fals negatívat ad.

2020. nov. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!