Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid-tesztre várok. Mit kell...

Covid-tesztre várok. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
A háziorvos megrendelte a tesztet számomra, de nem mondott semmit, hogy mikor és hogy fog ez zajlani. Telefonon fognak keresni? Mennyi idővel előtte szólnak? Házhoz jönnek, vagy nekem kell majd mennem valahova? Hétvégén is tesztelnek? Már 4 napja várok, de semmi nem történik. Én már mennék dolgozni az enyhe tüneteimmel, mert nem is biztos, hogy koronás vagyok, erre akár 2 hétig is táppénzen kell lennem, mire ez kiderül. Mit csináljak? Várjak még, vagy hívjam fel holnap a dokit, hogy nem akarok tovább táppénzen lenni. Munkahelyemen nem probléma a távolságtartás, tudnék vigyázni, hogy ne fertőzzek meg senkit, ha netán covidos vagyok.

2020. nov. 22. 08:55
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Látod, ez a baj, ezért nem veszik komolyan az emberek az egészet.

Lehet, hogy koronavírusos, de azért csak bemennél dolgozni?

Nem! Karantén! Meg eszedbe ne jusson akárhova is menni... Könyörgöm, március óta azt nyomják, hogy ha beteg vagy, ne menj sehova, hanem hívd fel a háziorvost.

Amúgy majd jönnek hozzád házhoz szerintem.

2020. nov. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is várok de már nincsennek tüneteim, 2 hete vàrok, ha hívnak már nem megyek
2020. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Én komolyan veszem! Ezért nem megyek dolgozni, és kedd óta nem hagytam el a lakást. Ennél sokkal betegebben is szoktam dolgozni, de most pont a covid miatt tettem kivételt. Engem az bosszant, hogy napokat, talán heteket várakoztatnak. Miért nem lehetett már másnap letesztelni, és ha negatív vagyok már holnap dolgozhatnék? Erre hétfőn vagy kedden letesztelnek, majd kb. péntekig várhatok az eredményre.

Nem fertőznék senkit. Egy nagy csarnokban dolgozom egyedül, 8-10 méterre van a legközelebbi munkatársam. Maszkban és kesztyűben dolgozom. Nem is tömegközlekedem, tehát ott se fertőznék.

2020. nov. 22. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok sem veszik komolyan.. ebből is csak ez látszik.. menj dolgozni.. mindenkinek kell a pénz.. hülyeség az egész..
2020. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Az orvosok komolyan veszik, csak éppen annyi a friss megbetegedés és a tesztelési igény, hogy várólista van. Köszönhetjük azoknak, élükön politikusok egy részének, akik a nyáron és az ősz első felében nem vették komolyan a helyzetet, nem bővítették a tesztkapacitást, és ha valahol febukkant a fertőzés nem törekedtek a kontaktok felkutatására, izolálására.

Szóval most várunk a tesztre, és még örüljön, aki nem a kórház sürgősségi osztályán vár ellátásra, vagy az intenzíven lélegeztetésre.

2020. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szinte mindenkiben ott a korona.. ugyan úgy mint az influenza.. stb.. Miért nem lehet ezt megérteni? Hülyeség az összes intézkedés, aki pedig ennyire komolyan veszi, az is az.
2020. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!