Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az utcán ha fáztok mert...

Az utcán ha fáztok mert lehűlt a levegő, vagy elkezdett fújni a szél, és nem akartok megfázni, hogyan vesztek fel plusz réteget? Mert ha az ember leveszi a kabátját, és felvesz alá egy pulóvert a hidegben, akkor csak még jobban lehűl míg felveszi.

Figyelt kérdés
Nagy sálat szoktam magamra tenni. De nem a legjobb mert fogni kell hogy le ne csússzon a kabátról. Ti hogy oldjátok meg?

2020. nov. 28. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon fázok, és van nálam még egy pulcsi, akkor próbálom nagyon gyorsan levenni a kabátot, felvenni a pulcsit és visszavenni a kabátot... Meg próbálok olyan helyen öltözködni ahol kevésbé fúj a szél. Próbálom eldönteni, hogy hogy fázok meg kisebb eséllyel, ha felveszek a kabát alá még egy réteget, vagy ha úgy maradok ahogy vagyok. Én is szoktam néha egy nagy sálat magamra tenni (ha kettő van nálam :D), az is jó. Olyankor nem érdekel annyira hogy fogni kell, örülök hogy kevésbé van hideg :D
2020. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele hogy akkor már lesz ami lesz de valami kell rám, és ott a nagy sál :)
2020. nov. 28. 13:44
 3/18 anonim ***** válasza:
Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy honnan húzok elő a semmiből egyszer csak egy pulcsit, talán a farzsebemből? És ha viszek, miért is lóbálom azt nagykabátban és miért nincs rajtam? Megfázni meg amúgy sem lehet a hidegtől, főleg nem fél perc alatt.
2020. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3-as: Én például szoktam vinni magammal (a táskámban) még egy pulcsit, ha mondjuk tudom hogy későn jövök haza este és várhatóan le fog hűlni a levegő. És azért nincs rajtam, mert amikor elindulok, akkor még melegem lenne benne. :)
2020. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja úgy könnyű, én nemhogy táskát, de még pl pénztárcát sem viszek soha magammal.
2020. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy fázol, nem fogsz MEGfázni. Összefüggés LEHET aközött, hogy ha az orrnyálkahártya védekezése meggyengül akár a hidegtől és pont akkor támadnak a náthavírusok is.


Alapvetően a nátha, megfázás egy felsőlégúti fertőzés, ami főleg azért terjed jobban télen, mert akkor zárt térben vannak az emberek és keveset szellőztetnek.

2020. nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én még sose fáztam meg úgy hogy előtte nem fáztam rendesen vagy fél óráig. Mióta erre rájöttem néhány éve, nem is voltam beteg soha, mert nem fázom viszek magammal ruhát. Van táskám, mert nem az autóm használom táska helyett.

Tény hogy táska nélkül kényelmesebb, de még nem találták ki az utánam drónnal távirányítóval repülő plusz ruhatárat :) pedig már kitalálhatták volna :) De valószínű nem működne mert összeütköznének a levegőben :) Marad a táska, legalább izmosabb a karom, bár nem nagy súly a pulcsi és sál, plusz meleg zokni. A sálra kellene tennem valami olyat amivel össze lehet kötni hogy ne kelljen fogni.

2020. nov. 29. 11:25
 8/18 A kérdező kommentje:
5 Te mindenhová kocsival mész ugye?
2020. nov. 29. 11:57
 9/18 anonim ***** válasza:

8-as

Sehova. Kerékpár+tömegközlekedés.

2020. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

És miért nem viszel táskát biciklin? Gerincproblémád van és nehéz a táska? Akkorák a zsebeid hogy minden befér, pl ami munkához kell? Vagy van hordárod? :) Hová teszed az ásványvizet? Most még a kávézók sincsenek nyitva.

Eddig ilyen no táska életmódot csak folyamatosan autózó idős szingli férfiaknál láttam. Legalábbis kollégám ezzel szokott dicsekedni.

Vagy hogy csinálod?

2020. nov. 29. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!