Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel milyen orvoshoz kellene...

Ezzel milyen orvoshoz kellene mennem?

Figyelt kérdés

Azt hiszem van egy pattanásom, ami tulajdonképpen a bőröm alá került, már teljesen a bőröm alatt van. Ki tudom tapintani.

Nem tudom, hogy felszínre tudnám-e hozni, ha kenegetném valamivel.

Van több pattanásom, de ez főleg azért foglalkoztat, mert a bőr alatt van. Eredetileg szerintem egy sima pattanás volt.

Korábban volt már ilyen, egyszer. Akkor egy sebész megnézte, de azt mondta, hogy nem sürgős bármit is kezdeni vele, ki lehet metszeni, de ő azt mondta, nem muszáj. Végül nem is csináltattam meg. Azóta is ott van a bőröm alatt.

Ez, amit most mondok, ez egy másik.


Ezt csak mutassam meg a háziorvosnak? Vagy célszerű elmenni egy bőrgyógyászhoz? Vagy menjek a sebészetre?

Különben mikor az a másik bőr alatti pattanás volt, akkor apukám volt a háziorvosom, de most nem ő, mert sajnos elhunyt. :( Akkor neki is mutattam, ő már nem tudom mit mondott, de közös megegyezéssel és anyukám javaslatára megmutattam egy sebésznek, aki azt mondta, amit fent leírtam.


Egyáltalán mutassam meg egy orvosnak, vagy semmi baj nincs ezzel, csomó embernek van ilyen?

A fülemtől nem messze van ez a kis izé :( Az arcomon, nem túl messze a fülemtől.


Egyébként többféle bőrproblémám is van. Pattanások, illetve valami más is, aminek nem tudom a nevét. Utóbbira apukámtól kaptam kenőcsöt, még amikor szegény élt, és az többé-kevésbé használ. Nem ezek miatt írtam ki a kérdést, hanem a bőr alatti pattanás miatt. Veszélyesebb ha a bőr alatt van? Vagy teljesen mindegy, hogy bőr alatt/bőr felett?



2020. nov. 29. 22:22
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! A nem kezelt pattanások serdulôkorban gyakranbetokosodnak, igy lètrejôhetnek kûlônbôzô mèretû zsircsomók, ezeket faggyúcisztának nevezik. A mèly bôr alatti pattanásszerû általában borsószem nagyságú, faggyútartalmúciszta tulajdonképpen a pattanás súlyosabbváltozata.A faggyúciszta magától általábannem gyullad be ès mivel mèlyebben is van mint egy átlagos pattanás nyomkodni sem cèlszerû. A nyomkodástól ugyanis begyulladhat, amitôl akár háromszorosára is megdagadhat, nagy piros foltot ès erôs fájdalmat okozva. A nagyobb csomókat szakszerûen csak Bôrgyógyász tûntetheti el.
2020. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!