Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adják ingyen a maszkot?

Miért nem adják ingyen a maszkot?

Figyelt kérdés
Nem, nem vírus ellenesség, vagy maszk ellenesség. Viszont úgy gondolom, hogy a TB-ból bőven kijönne mindenkinek legalább a mosható maszkok. Nem arról van szó, hogy olyan drága lenne, itt inkább az elvekről van szó, az embereknek csak kötelezettségeik legyenek, joguk semmi. Vagy, ti mit gondoltok erről?
2020. dec. 1. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
A kaját sem adják ingyen és a vizet sem.
2020. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért is kell a TB-t fizetni? Ha még ezt se tudják megfinanszírozni?
2020. dec. 1. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
A mit tudnak, meg a mit akarnak két külön dolog. Orvos vagyok, sokkal értelmesebb dolgokra lehet költeni a pénzt. Egyébként imádom az ilyen tipikus sz.rrágó mentalitást amikor valaki egy ezer forintos kiadás miatt vinnyog.
2020. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dobtak be a postaládába, de az az önkormányzat volt.


És na igen, ennyi pénzből jó sok kijött volna.

[link]

2020. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
mert örömmel húzzák le rólad azt az ezrest is, amibe a maszk kerül... nem látod, hogy az egész "járványnak" kb annyi a célja, hogy mindenkit tönkretegyenek anyagilag? (jó igen bocsi tudom, az orvosok meg az élelmiszeripar dolgozhat továbbra is, csak a többiek rohadjanak meg)
2020. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, van vírus, rajtam is átment, az influenza durvább szokott lenni. Viszont az, hogy erőszakkal kötelezzék az embert egy ruhadarab kifizetésére, az azért durva, úgy, hogy a TB-t tisztességesen fizeti. Hülyeség itt a kajával, meg a vízzel jönni, ami létszükséglet. Egyébként egy önellátónak tök ingyen van, tehát hülye példát hoztál fel, 1-es.
2020. dec. 1. 18:11
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

ja, képzeld, tudom hogy van vírus, de mondok neked valami izgalmasat, eddig is volt krva sok vírus, csak eddig valahogy nem ítéltek halálra, csak mert nem tetszett az alantas kétkezi munkás énünk valami elkényeztetett szrnak a kertvárosban.

de persze szerinted csak az erőszakkal maszkvásároltatás a baj, az erőszakkal munkanélkülietlenítés meg nem létezik XD

2020. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Félreértettél. :D Mikro vállalkozó vagyok, semmilyen engedmények nem illettek meg, a NAV ugyanúgy vegzál, mint a vírus előtt, sőt az önkormányzat se adott haladékot az iparűzési adó befizetésénél. Ezért is írtam, hogy az influenza durvább szokott lenni. Tisztában vagyok vele, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja ennek az egésznek. Pacsi.
2020. dec. 1. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor miért is kell a TB-t fizetni? Ha még ezt se tudják megfinanszírozni?"

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal.

A TB-t nem a megelőzésre fizeted, hanem az ellátásra.

Vegyünk egy szélsősége példát.

Ha téged autóbaleset ér Jászkarafaszajenő-alsó egyik bekötőútján, és négy helyen törik a gerinced, mentőhelikopterrel elvisznek egy gerincre specializálódott kórházba, ahol 14 órás életmentő műtétet hajtanak végre rajtad, nem fognak az orrod alá tolni egy 3.5 millás számlát. Mert ez kb ennyibe lenne.

A kórházi ellátásról, és a rehabról még nem is beszéltünk.

Még mindig az ingyenes maszk lenne a gondod?

De ha igazoltan rászoruló vagy, az önkormányzat tud segíteni.

Zárójelben jegyzem meg, hogy épp a hétvégén vettem az egyik nagyáruházban, M-el kezdődik, X a vége, a középső két betű pedig E és R (csak hogy ne legyen reklám) 50 darabos kiszerelét 1990-ért. Ez akárhogy is számolom 40 ft/db.

2020. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez a tipikus, hogy “fizetem a tb-t”. Sajnos az a rossz hírem van, hogy az a tb, amit havonta fizetsz, abból veszi meg a szomszéd Marcsi néni az inzulinját, ami támogatás nélkül olyan 120ezer forint lenne, így viszont csak 4000. Egyetlen betegség egyetlen gyógyszere egyetlen gyártótól. Ha valakinek pl aorta tágulata van és kapnia kell egy stentet (egy titániumhálót, hogy ne repedjen szét a tágulata, mely instant halál lenne), az neki nem kerül semmibe, az államnak 5 millión forint csak a stent előállítása (tehát ebbe nincs benne a műtő felszereléssel, a szakemberek, a kórházi ápolás). A havi tb megfelel kb 2 db tb fizetett fogtömés árának (ami magán helyen ugye 10-20ezer forint). Valójában az a tb, amit fizetünk kb a nyugdíjasok gyógyszeres ellátására elegendő (ha belegondolsz, hogy hányféle gyógyszert szed egy átlag magyar nyugdíjas, és szinte mindegyiken 80-90%os támogatás van), a fennmaradóból próbálnak vmiféle eü-i ellátást biztosítani, amiről tudjuk, hogy sz*r. Nem csak a szakember hiány miatt, de a felszereltség sok helyen elavult, vagy nagyon hiányos, és akkor még csak műszerekről beszélgetünk, pl egy CT-ről, nem az épületek általános állapotáról.


Egyébként például a háziorvosodnak vagy a fogorvosodnak is a saját pénzéből kell megvennie nem csak a maszkokat, hanem minden felszerelést úgy, hogy pl a sebészi maszk ára az egy évvel ezelőtti háromszorosa, a kesztyűjé tízszerese, a fertőtlenítő folyadékok is minimum megduplázódtak, és ezek általános felszerelések, nem a covid miatti különleges maszkok, plexik, ruhák, levegő fertőtlenítők. Holott ha vhol jogos lenne egy kis állami segítség, az mondjuk egy közellátást biztosító fogorvosi rendelő, ahol az egyik legmagasabb a fertőzésveszély.

2020. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!