Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 170 cmvel és 54 kgval be...

170 cmvel és 54 kgval be lehet kerülni kórházba anorexiával, ha nem is vagyok anorexiás csak a szüleim szerint?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit bővebben kifejtenéd? Mivel ennyiből nem lehet pontos véleményt írni.
2020. dec. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor eszek amikor éhes vagyok (napi 3x) ők meg azt akarják, hogy mindig egyek egyek egyek csokit stb... Egészségesen szeretnék enni, de tőlük nem lehet. Mindent erőltetnek.
2020. dec. 3. 07:04
 3/11 A kérdező kommentje:
És ma fel fogja hívni a pszichiátert anyukám, viszont én felvételi előtt nem akarok ide oda rohangálni...
2020. dec. 3. 07:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Még azt sem engedik hogy vizet igyak, mindig agyonmézezett teát kell...
2020. dec. 3. 07:05
 5/11 anonim ***** válasza:

A vékonyság önmagában még nem anorexia.

Ha mondjuk nem eszel rendesen,vagy hánytatod magad, akkor könnyen kórházba kerülsz.

2020. dec. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem engedik, hogy vizet igyál?

Lehet, hogy nekik kell a pszihiáter.

2020. dec. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kecsu2000 válasza:
86%
Ha el is visznek pszichológushoz akkor az mindenképpen kérni fog egy teljes verképet ami alapján meg lehet állapítani hogy valóban anorexiás e a beteg
2020. dec. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a legjobb, ha orvoshoz visznek, mert ott úgyis kiderül.
2020. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Vékony vagy de nem kórosan sovány. Inkább egy dietetikushoz kéne közösen elmennetek aki kialakít egy egeszséges fentartható étrendet neked. Az nem lesz tele csokival meg cukroslöttyel.
2020. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

170 cm-hez az 54 az ideálisan vékony, tök jó.. Én voltam anorexiás 171cm-vel 37kg .


Az "eszek 3X" az is sok mindent jelenthet. Ehetsz napi 3X gyümölcsöt, vagy nagyon diétás terméket is, illetve az egészségesen evés is sok mindent jelenthet

A diétás nem egyenlő az egészségessel. Az egészséges táplálkozásban helye van a méznek is (na nem egész nap) és víznek is. Sőőt merészebbet mondok, a csokinak is helye van. MERT az ételekkel való jó kapcsolatnak ugyannyira fontos szerepe van, mint a nagyon egészséges ételeknek az étrendben. Az pedig nem jó, ha kvázi a szüleid hajszolnak bele egy evészavarba. Kérd meg őket, hogy üljetek le egyet beszélgetni és mond el, hogy fontos számodra az egészséges táplálkozás, DE nem szeretnél fogyni, és nem szeretnéd magad éheztetni, egyszerűen csak jól akarod táplálni a tested. Viszont Te pedig gondolkozz el, hogy ez miért merült fel a szüleidben és hogy amit csinálsz az tényleg egészséges táplálkozás e vagy sem. Minimum 2000 kcalra szükséged lehet, mint fejlődő szervezet és magasnak számító lány. Ha az egészségesnek vélt étrended 1200 kcalt tartalmaz, akkor az kevés lesz.


[link]

- ez alapján megtudhatod, hogy van e evészavarod.


Hallottál már az intuitív étkezésről?

2020. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!