Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt okozhatja a kutya nyála?

Ezt okozhatja a kutya nyála?

Figyelt kérdés
A bal fülem ki van tágítva, soha semmi baj nem volt vele. Minden nap kenem kókuszzsírral, hogy ne legyen száraz. Októberben lett egy kutyusom, aki óriás nagy egész arcos puszikat oszt, ami alól a fül sem kivétel. Amióta itt van, azóta a fülemmel csak a baj van. Fáj, száraz (annak ellenére hogy kenem), kicsit gennyezik is. Illetve az utóbbi pár hétben lett a hátsó részén egy ilyen bőr perem, ahol nagyon száraz és piros a bőr, állandóan kemény bőrdarabkák válnak le róla. Minden nap mosom a fülemet is, a tágítót is, nem tudom, mi baj lehet. Létezik, hogy a kutyanyálban van valami, ami miatt be van gyulladva? Mert csak azóta ilyen, amióta itt a kutyus.

2020. dec. 6. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Okozhatja, nem mellesleg a kutya nyálában húsevő bacik is vannak, ne nyalogassa az arcod.
2020. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyes hülye, mint a seggem. Menj innen a húsevő bacijaiddal mashova.

Kerdezo, kenegesd Tetrannal es Betadinnal. Es ettol fuggetlenul ne hagyd, hogy nyalogassa. Nincs baj a kutya nyallal egyebkent, de sebre nem epp kivalo. Hozzatennem, ha semmi baja nem lenne a fulednek alapbol, akkor nem gyulladna be a kutya nyaltol sem (ha egyaltalan attol van). Ez olyan mintha egy begyogyult sebhelyet nyalogatna. Az sem gyullad mar be semmilyen felszini bakteriumtol. Valoszinuleg volt rajta valamilyen hamserules, amin bejutott egy kis korokozo, es most gyulladt be.

2020. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen bizony tele van bacikkal a nyála! Fertőtlenitsd gyakran, és ne engedd nyalogatni. Az előttem író jól mondja, lehet a nyálában MRSA is, húsevő baktérium, ami borzalmas dolgokat tud csinálni.
2020. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. dec. 6. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem engedem hogy nyalja az arcomat, mert utánna iszonyat pattanásos lesz pont ott, ahol nyalta. Ha még is sikerül igyekszem gyorsan lemosni, és kutyás kézzel sem érek az arcomhoz.


A nyálukban sok szennyeződés, baci lehet, ami nekik nem ártalmas, de a mi bőrünk érzékenyebben reagálhat ezekre.


Tiltsd le róla, vagy tisztítsd kiemelten ezeket a területeket.

2020. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Engem az nem zavar, hogy az arcomat nyalja, sőt, tudom hogy így mutatja ki a szeretetét, szóval nem vagyok rá mérges emiatt. Szerencsére nekem nem érzékeny a bőröm, a pattanásos korszakomat kinőttem, és a kutyapusziktól se pattogok ki. Viszont a fülemet azóta nem engedtem hogy nyalja, és már most elég nagy a változás.

De pl anyum mindig mondja, hogy viszket a bőre miután megnyalja a kutya, úgyhogy neki érzékeny a bőre.

2020. dec. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!