Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy sérvem van? Múltkor...

Lehet hogy sérvem van? Múltkor nagyot emeltem és most fájdalom jelentkezik a derekam tájékán.16 éves vagyok. Lehet hogy csak idegbecsípődés?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is inkább a húzódásra vagy becsípődésre gondolok. Nem olyan "könnyű" ám sérvet kapni! Azért, ha bizonytalan vagy, menj el a sebészetre, készítenek egy röntgent és megtudod, mi történt. Ha húzódás vagy becsípődés, ajánlok néhány nagyon egyszerű tornagyakorlatot, ami biztosan segíteni fog:


1.)Állj négykézlábra a szőnyegen és lassan ülj le úgy a bokádra, hogy a kezedet nem mozdítod (remélem, érthető, tehát kinyújtózva hátratolod a fenekedet, a hasad és a melled a térdedre fekszik), majd vissza.

2.)Ugyanígy, négykézláb állásból emeld fel a fenekedet és nyújtsd ki a lábaidat, de a kezeid maradjanak a padlón.

3.) négykézláb vagy még mindig: egyszerűen domboríts, majd homoríts a hátaddal (emlékszel, az oviban, iskolában csak cicahátnak hívtuk?)


Ezt többször egymás után, lassan, óvatosan csináld végig. Utána - ha teheted - menj el úszni egy fél órát-órát. Úszás és kímélő torna mellett hazsnálhatsz vaamilyen fájdalomcsillapító/gyulladáscsökkentő krémet (pl. Fastum)is. Néhány nap alatt rendbejössz.

2010. aug. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi megcsinálom a gyakorlatokat. egyébként nem annyira fáj csak zavar.
2010. aug. 12. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!