Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az eldobható szájmaszk (műtős...

Az eldobható szájmaszk (műtős maszk) kibírja, ha a mosógépben kimosom rövid 40 fokos programon?

Figyelt kérdés
Még megmaradt nekem pár ilyen kék maszk, amik egyszer-egyszer voltak rajtam. Utána áttértem a pamut maszkokra. Nem szeretek felesleges hulladékot termelni, inkább eltenném őket vésztartaléknak, de ahhoz tiszták kéne legyenek.

2020. dec. 8. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet mosni.
2020. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Dobd el, nem lehet mosni.
2020. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Ki lehet mosni ,én már sokszor mostam,60 fokot is kibírt .Semmi baja nem lett
2020. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha egyszer már rajtad volt, amúgy is el kell(ett volna) dobni.
2020. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Többször mostam, bírja.
2020. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Miert pontoztatok le amúgy ?:D azért mert leírtam, hogy kibírja a mosást? :D
2020. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én senkit nem pontoztam le, és aki írta, hogy mosható, azt felpontoztam, mert közben begugliztam, és angol tanulmányokban írják, hogy kb 10x simán ki lehet mosni 60 fokon is akár, anélkül, hogy sérülne a szövet.

Bocsi, akkor lehet feleslegesen írtam ki a kérdést, mivel könnyebb lett volna előtte guglizni. VISZONT így lehet mások is látják a kérdést, hátha érdekes/hasznos még valakinek. A lényeg, hogy nem feltétlenül kell rögvest eldobni.

2020. dec. 8. 14:41
 8/8 A kérdező kommentje:

UPDATE: Ha esetleg valaki erre jár és olvassa...


Szóval kimostam az összeset gépben 40 fokon, és tényleg okés, ahogy írtátok is fentebb! Teljesen épek, a szövet sem sérült úgy néz ki, szóval nem muszáj egy használat után eldobni :)

2020. dec. 12. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!