Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax elhagyás szívinfarktus...

Xanax elhagyás szívinfarktus után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 5 évvel ezelőtt volt egy infarktusom. Ezután egy héttel egyfajta testi vibrálásra lettem figyelmes (orvos elmondása alapján a vegetatív idegrendszer a testen belül bizonyos tünetkét produkált) amelyre xanax SR gyógyszert kaptam. Hogy kicsit jobban érthető legyen a helyzetem, az infarktus előtt sem éltem semmilyen káros szenvedéllyel (pl. Cigi, kávé, alkohol) illetve sportos éltet éltem. (Szerencsére 3 és fél éve ismét ezt az éltete tudom élni) Igazából beörökölt rossz ereknek köszönhetően ért engem ez az infarktus. A jelenlegi problémám és egyben kérdésem az lenne, hogy annak idején nem állítottak le időben a xanaxról, én pedig nem tudtam róla, hogy gyakorlatilag ez függőséget okoz. Igazából nagyon zavar, hogy szedem és mindenáron azon vagyok, hogy megoldást találjak az elhagyására. Azonban olyan elvonási tüneteket produkálok, ami elég nagy félelemmel tölt el, mert gyakran úgy érzem, hogy ez a szívemre is kihatással van. Van-e esetleg valaki a csoportban, aki hasonló helyzetbe került vagy van? Vagy esetleg van aki tudna ebben nekem segíteni, hogy hogyan is lehetne letenni? Jelenleg ott tartok, hogy egy napokat tudok kihagyni, szóval minden második nap szedem csak.

Előre is köszönöm ha esetleg tud valaki segíteni!



2020. dec. 8. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

fokozatosan hagyd el az nagyon fontos, ha lassan negyed vagy fél évig építed le 0ra teljesen biztonságos a dolog és nem tör rád az elvonás, ezt

a technikát alkalmazzuk anitdepresszáns és más benzodiazepinek, vagy szornogásoldók valamint ópiátok esetében is

2020. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Sajnos az SR-t ugye nem tudom felezni, folyamatosan tartom orvosokkal a kapcsolatot. Március óta csinálom hogy egyik nap beveszem a másik nap nem. De még most is 2-3 hetente egy pár napra jönnek elő tünetek.. Ami aggaszt, hogy ingadozik ilyenkor a vérnyomásom, nem szeretném ha a leszokás a szivemmel kapcsolatosan gondot okozna.

2020. dec. 9. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!