Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen krónikus tüdőbetegségek...

Szuszi95 kérdése:

Milyen krónikus tüdőbetegségek vannak?

Figyelt kérdés

Tudom van a COPD ez obsrtuktív, de a restriktív betegségek krónikusak, ezt nem tudom,

Beadandót kell írnom a krónikus tüdőbetegségekből de ez egyszerűen nem világos.

A COPD-t már megírtam, de most akkor a restriktív betegségek is a krónikus csoportba tartoznak-e.

Belezavarodtam.

Köszsönöm a ssegítséget!



2020. dec. 12. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyeírásért elnézést, közbe siettem :/
2020. dec. 12. 13:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a restriktív tüdőbetegségek is oda tartoznak, csak ritkább sokkal, mint a COPD, ezért nincs is annyira a köztudatban benne.


Maga az, hogy restriktív tüdőbetegség azt jelenti, hogy a tüdő vitálkapacitása csökken le összességében, aminek számos oka lehet, nem csak tüdőeredetű, pl. izomgyengeség miatt a mellkas nem tud tágulni, vagy van egy Bechterew-kór összecsontosodott a mellkas, vagy a mediastinumban (a mellkas üregének tüdőn kívüli részében) nő egy daganat, ami miatt nem tud a tüdő tágulni, de ide tartoznak magának a tüdőnek a kötőszövetes elfajulásai is, amikor a tüdőszövet helyét szép lassan kötőszövet veszi át, és csökken a légzőfelület. Ennek is számos oka lehet, gyógyszerek, krónikus gyulladás, autoimmun betegségek, környezeti tényezők (penész, azbeszt) és van, hogy ismeretlen okú marad mindig.


[link]


Itt egész jól összefoglalja.

2020. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Izomgyengeseg okoztara pelda a myasthenia gravis.
2020. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A restriktív (mellkas-, tüdő-, rekesz miatti csökkent compliance, légzőfelület csökkenése) csoportba tartoznak:

az intersticiális tüdőbetegségek(pl. tüdőfibrózis),

a légmell(pneumothorax, PTX),

a mellkas különböző deformitásai(pl.nagyfokú gerincferdülés, tyúkmellkas vagy tölcsér- vagy cipészmellkas),

a neuromuszkuláris betegségek (pl. myasthenia gravis, Guillain Barré, ALS),

kórokozó okozta problémák (pneumonia, ARDS),

vegyi anyagok károsító hatása(szénpor okozta pneumoconiosis, a szilikát

indukálta silicosis, az azbeszt által kiváltott asbestosis)

Pl. krónikussá válhat a pneumonia, a fibrózis, a tumor okozta resectio, a beidegzési zavar.

2020. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!