Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis és krónikus...

Ez alvásparalízis és krónikus fáradtság/ mi ez és mit tudok ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom milyen kategóriába soroljam.

Tobozmirigy cisztám van és csak nyugtatóval tudok elaludni már 11éve (anélkül szó szerint semennyi sem megy).

Mostanában még nehezebben megy az alvás. Órákig forgolódom és közvetlenül az álomba zuhanás pillanatában is képben vagyok. Nagyon nyomasztó és nem tudok ezzel mit kezdeni. Furcsa képek ugranak be , alakzatok, szürreális képszakadások és néha elég éberen alszom. Álmomban arra riadok, hogy ébren vagyok és nem bírok mozogni. Automatikusan kinyílik a szemem, majd rövidest visszazuhanok az álomba. Álmodok, de lebénulok az álmomban is, mintha visszarántana az ébrenlét ( nem tudom hogy fogalmazzam , elnézést érte). Félálom , de mégsem, mert a testem mozogni próbál, de nem megy.

Máskor csak rémálmom van. Rengetegszer meghalok és nem ébredek fel rá. Nap közben semmi életerőm nincs. Nem mondanám depressziónak, inkább csak nagyon gyenge vagyok és mintha egy mázsát nyomnék.

Egy éve gyenge vagyok és nagyon nehezen megy az edzés, ha megy egyáltalán. Fárasztó minden mozdulat.Az előtt csak alvási nehézségeim voltak .... valakinek van valami tippje mit tudok kezdeni magammal? Szedek vitaminokat is egyébként: iszok DeLaVie zerot minden nap, Revalidot reggel-este. C vitamint és magnézium pezsgőtablettát Béres cseppel szintén. Más is kéne még?


( plusz egyre gyakrabban ver félre a szívem nap közben és nyom a mellkasom, azt megtudtam, hogy örökletes stressz hatására... de ha nem stresszelek akkor is van.Reggelente gyakran fáj a fejem is)



2020. dec. 5. 02:29
 1/2 kecsu2000 válasza:
Krónikus alvászavarra tippelnék amit sürgősen ki kell vizsgálni mert akar bele is halhatsz
2020. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A tobozmirigy cisztám lehet az oka, ami a cirkadián ritmust szabályozza. Már 2x voltam MRI-n és egy év alatt nőtt, azonban nem tudnak vele mit kezdeni. Nem műtik, mert nem szükséges/ vagy csak mert Magyaron nem az. Reméltem van valami megoldás erre, vagy valaki tudna valami tanácsot adni 😕

#1 Köszönöm a válaszod.

Szakadozva és rosszul , de azért alszom. Emiatt a halál nem fenyeget, csak kellemetlen.

2020. dec. 10. 04:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!