Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon kiszárítja a bőrömet a...

Nagyon kiszárítja a bőrömet a kézfertőtlenítő, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sebes az egész kézfejem tőle, meg piros, minden kézkrém csípi, még a víz is kézmosáskor, fürdéskor (főleg a forró és a langyos) ezért ezek a tevékenységek elég kínszenvedések. Egyedül az tett jót, hogy éjszakára bekentem mindkét kézfejem neogranormonnal, és bekötöttem. Reggelre jobb lett, de napközben a kézmosásoktól, fertőtlenítésektől megint kiszárad és fáj. Napközbenre nem tudom neogranormonnal bekenni, mert az mindent összeken (mivel ugye sok idő, míg beszívja a bőr).


Van valaki hasonló helyzetben? Tudnátok tanácsot adni, hogy mit lehet csinálni?



2020. dec. 18. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne kenegesd annyit.
2020. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Menj bőrgyógyászhoz, mert nem normális, hogy kisebesedik a kezed. Az oké, hogy szárítja a fertőtlenítő, de ENNYIRE nem lenne szabad. Nem vagy te allergiás valamelyik összetevőjére?


Én is ekcémás vagyok és sokat szenvedek a kézfertőtlenítővel, de azért még nekem se ENNYIRE súlyos...

2020. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Allergia lehet. Nekem például a munkahelyemen, amely egy forgácsoló üzem, van az emúlzió nevű hűtőfolyadék a gépekben. Egy idő után allergiás reakció jön elő, piros, száraz, pici dudorkák a bőrön. Ha egy hétig nem dolgozom és kezd gyógyulni, ilyenkor nekem is mindenre begyullad újra. Szappan, langyos víz, kézkrémre is. Egyedül a Neogranormon ami segít és nem lobbantja be még jobban. A kézfertőtlenítőtől meg bekakilok úgy csíp.
2020. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Muszáj gyakrabban fertőtlenítenem ha nem vagyok itthon, mert betegség miatt különösen kell vigyáznom magamra.


Nem nagyon durván sebes, nem tudom hogy írjam le, ilyen érdes, és nagyon piros. Alapból elég száraz típusú amúgy a bőröm. De nem hinném, hogy allergiás vagyok.

2020. dec. 18. 16:12
 5/9 A kérdező kommentje:

Na kb ennyire sebes, csak nem ilyen nagy felületen. Meg a legtöbb helyen piros(de ott nem sebes). Ez is allergiás?


itt a kép: [link]

2020. dec. 18. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáltál másféle kézfertőtlenítőt? Nekem a munkahelyemen a konyhában másféle van, mint mindenhol máshol, és volt, hogy egy használat után is már viszketett meg kiszáradt a kezem. De csak ettől az egytől, a többitől soha nem volt bajom.
2020. dec. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez lehet amúgy hideg ekcéma is (nekem gyerekként volt), arra meg különösen nem jók ezek a fertőtlenítő cuccok... ugye az alkohol nem igazán tesz jót neki, viszont való igaz, hogy az a legjobb fertőtlenítő. Te döntésed, hogy a bőröd fontosabb, vagy a fertőtlenítés. Milyen betegség miatt kell ennyit fertőtlenítened? Nem lenne egyszerűbb, ha csak nem piszkálnád az arcod, és otthon kezet mosnál, mikor hazaérsz?
2020. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az őszi/téli időszakban tropa a kézfejem 3/4-e. Sebes, viszket, ég, fáj és a meleg víztől rosszabb. Kézfertőtlenítőzni pedig muszáj a munkahelyem miatt (meg amúgy is). Erre már rátudtam az elmúlt években, hogy az ősz és a tél ilyen. Nivea (kék alu tégelyes), patikai Unguentum hydrosum, Sudocream és cink-oxidot tartalmazó krémek (mezei "popsikrém", Rossmann, DM saját márkás pelenkázás utáni kréme, Neogranormon) javít a helyzeten nálam
2020. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kézmosással is ki fog száradni a kézfejed, én is sokat használok kézfertőtlenítőt, sokáig ugyanezzel küszködtem. A boltok tele vannak ócska szerekkel, amelyek ezt okozzák. Javaslom, hogy használj Purellt, nálam ez oldotta meg a problémát.
2021. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!