Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok esetben...

Miért van az, hogy sok esetben egy gyógyszer ellenjavalt arra a betegségre, amire van? Illetve miért van olyan mellékhatása, ami pont ellenkezője annak, amit csinálnia kellene?

Figyelt kérdés

A legtöbb gyógyszernél ezt megfigyeltem, bár elismerem, hogy elsősorban nyugtatókról beszélek, azonban máshol is láttam.

Például én pánikbetegségre szedek gyógyszert, és a "Milyen típusú gyógyszer a Rivotril és milyen betegségek esetén alkalmazandó?" szekció alatt ott szerepel, hogy pánikbetegség esetén.

Rögtön alatta: "Ne szedje a Rivotril tablettát.....-ha pánikbeteg".


De ott legalább a mellékhatásoknál le van írva, hogy paradox módon ellentétes hatás is kiválthat (nem tudom hogy magyarázzam, kiérződik a leírás hangneméből, hogy ez tényleg furcsa számukra is).


Azonban más gyógyszernél, pl. altatónál simán ott szerepel a mellékhatások között, mintha a legtermészetesebb dolog lenne, hogy "álmatlanság, alvási zavarok". Hogy kicsit eltávolodjak az ilyen típusú gyógyszerektől, hashajtónál is simán beírják mellékhatásnak, hogy "székrekedés".


2020. dec. 18. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre mondjuk antidepit kellene szedni, nem nyugtatót. Pánikrohamra lehet Rivotrilt.
2020. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugtatóknál, de más gyógyszereknél is felléphet paradox reakció, ezerből egy embernél. De olyan is van, h eleinte pl kicsit elszédül az ember a nyugtatótól és ettől esik pánikba. Ezek ritka dolgok, de a gyógyszer gyártó bebiztosítja magát, h ne legyen belőle pereskedés. Ők szóltak.

Olyan, mint ne szárítsd meg a macskát a mikoróban, vagy ne láncfűrésszel vágd le anyukád körmeit. Hülyeségnek hangzik, de páran megcsinálták, és milliós pereket nyertek, mert nem volt beleírva a tájékoztatóba, h nem szabad.

Na, inkább mindent beleírnak most már.

2020. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!