Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van ill. volt itt már valakine...

Van ill. volt itt már valakinek a fejbőrén és/vagy az arcán pikkelysömöre? Segített valami?

Figyelt kérdés
Nekem a semmiből jött elé idén márciusban. Konkrétan a hajvonalamon végig látszik, piros, van az egyik fülem mögött, az orcámon és a homlokomon is. Nekem nem segít semmi komolyan mondom. Ráadásul látszik, nagyon csúnya, hámlik és viszket. Nem iszom, nem cigizek, mozgok eleget, próbálok rendes ételeket enni. Kaptam rá szalicilsavas, kátrányos, kortikoszteroidos készítményeket, kipróbáltam egy rakás krémet, sampont, teakeverékeket... Semmi. Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert ma meg észrevettem hogy a két szemöldököm közt is pirosodik. Valakinek bevált valami? 29/f

2020. dec. 22. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Konkrét segítséget (halat) nem tudok adni, csak infókat (hálót), amelyek mentén megtanulhatsz gyógyulni (halászni).

A pikkelysömör autoimmun betegség.

Minden autoimmun betegség alapja egy krónikus gyulladás.

Ezt a krónikus gyulladást az esetek 95%-ában a lyukas bél szindróma okozza.

A lyukas bél szindróma korunk népbetegsége, (noha szinte senki sem tud róla, hogy neki az van) és a mai nyugati típusú táplálkozás következménye.

A lyukas bél szindrómával az orvosi protokoll jelenleg még nem foglalkozik, és jobb híján hibás génekre fogják az autoimmun spektrum több mint százféle megjelenési formáját.

Ha kinyomod a tűzoltó szemét, és nem látja a tüzet, attól az még égni fog. Magyarul, ha tüneti kezeléssel el is tünteted a foltjaidat, attól még az autoimmun betegséged megmarad, és máshol, egyre erősebben fog felszínre törni.

Stb.

Stb.

......................

Csak te segíthetsz magadon. Vagy megvárod azt a 12 évet (a British Medical Journal szerint kb ennyi szükséges), amíg az orvosi egyetemek tananyagába bekerülnek a fenti ismeretek. Jelenleg csak azoknak van birtokában, akik maguk is érintettek lévén kutatni kezdtek a témakörben.

2020. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen marhaságokat éles lőszerrel kéne jutalmazni. Miért lenne annyi embernek, fiatalnak és öregnek, falusinak és városinak lyukas bél szindrómája? Korunk népbetegsége, mi? Aki meg régen volt sömörös, ugyanolyan százalékban, az csak vakarhatja a fejét a sírban, hogy ő hová tartozik. És ha be is salleroznák a likat, attól még az a génhiba vagy mi (ezt pontosan tudják ma már, micsoda), ami a sömörre hajlamosít, az megmaradna.


Kérdező, próbálkozni kell. A pikkelysömörnél nincsenek általános igazságok.

2020. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Fejbőrre én ajánlottam itt már vagy négyszer egyet, miközben semmi anyagi érdekem nem fűződik hozzá, csak nekem jót tett. Sose kaptam visszajelzést, egyem a parasztjaim szívét. :D
2020. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tény, kedve 2-es, hogy a sömör nem mai találmány, mint ahogy a lyukas bél szindróma sem. Csakhogy régen korántsem volt ennyi. Nekem pl 40+ éve kezdődött, és akkoriban még ritkaságszámba ment. A járványszerű terjedése huszonéve kezdődött, amikor a kovászolt kenyérről átálltunk az élesztősre. A kovászolás során ugyanis gluteninre és gliadinra hasad a glutén, és ilyen formában nem bántja a vékonybél falát.

Ennyit az éles lőszerről.

2020. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egy fenét ment ritkaságabb számba, mint ma.
2020. dec. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem Misinek vAn igaza. Nemrég volt az 50 éves érettségi találkozónk és a volt osztályból 6 embernek van reumatoid artritise. Nekem 22 éve kezdődütt, és akkor a reuma fóorvosa csak vakart a fejét, mert fogalma sem volt, hogy mi a asztól gyulladtak be az ízületeim. Aztán, mikor észrevette a könyökömön plakkokat, valami derengeni kezdett neki. Körbetelefonálta az országot, és végül kisütötték, hogy a psoriasis támadta meg az ízületeket. Ma ez már mindennapos. Mint az allergia, meg az egyre fiatalabb korban megjelenő mentális zavarok.
2020. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én is így vagyok vele, Kérdező! 3 fajta pikkelysömör jött ki rajtam terhesség után,odáig csak 1 volt. 1 éve kezdtem én is tapasztalni,hogy a szemöldökömben, és a fülemben is megjelent,és nagyon-nagyon viszket.

Általában olyankor pici szteroidos krémet teszek rá,de olyankor a májfunkcióim is megborulnak.

Nem segített sajnos a napfény sem.

Viszont,valami igazság lehet az étkezésben,mert van olyan periódus, amikor csillapodik.

Csak még arra nem jöttem rá, hogy mitől.:-(


Nem tudom ezt a krónikus gyulladás sztorit hová tegyem,mert minden negatív a vizsgálatok során, és a CRP csak 1.4, semmi gyulladásom nincs.


Szóval én is beteszem ezt a kérdést a figyelendő kérdések közé,mert nagyon unom ezt a nyamvadt sömört.

2021. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6, okés ez így, ahogy leírod, de én meg voltam másik szakembernél a sömör miatt a nyolcvanasok közepén, és kérdezte, hogy vannak-e mostanában ízületi panaszaim. Mikor visszakérdeztem, ő világosított fel, hogy a sömörrel sokszor együtt jár. Ez az ORFI-ban volt, amelyben az R az a reumatológia...

Ami meg a lyukas fej szindrómát illeti, szintén a nyolcvanasokban volt egy magyar találmány, amiről azt hitték, hogy majd minden sömörös rohan rá, külön kellett regisztrálni, és volt egy célgép is a patikákban, annyi sömörösről tudtak. Annál több most sincs.

2021. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy kis update. Nem tudom mennyire függ össze a két dolog, de leírom, hátha valaki okos meg tudja magyarázni. Az úgy volt, hogy kicsit felszedtem és le akartam fogyni diétával. Csináltam ilyen 7 napos diétát, csak zöldség-gyümölcs, majd miután nem voltam a diéta eredményével elégedett, belekezdtem egy kis ketogén diétába. Ezzel a diétával régen rengeteget fogytam éhezés nélkül, mondom itt az ideje leporolni. Most nem tudom, hogy amiatt-e hogy nem eszek szénhidrátot, vagy valami más az oka, de a hajvonalamról konkrétan tünik el a pikkelysömöröm. Ahol 2 hónapja vérvörös volt a bõröm, most tiszta, nem képzõdik rajta plakk sem és sapka nélkül is vállalható, ha valakit érdekel privátban megmutatom. Viszont minden más helyen változatlan maradt. Ugyanúgy fül mögött, fülben, köldökben megmaradt.
2021. jan. 25. 06:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


7-es vagyok!

Ugyanígy van most nálam is! 2 hete elkezdtem egy diétát,én csak kalóriát számolok, de erősen lecsökkent a szénhidrátfogyasztásom.

Ugyanezt tapasztalom én is, mint Te!

Nem tudom hogyan függ össze a dolog.Mondjuk a bőrgyógyász azt mondta anno, hogy ételek is fel tudják erősíteni ezt a nyavalyát.

Kenem magam este-reggel jó zsíros testápolóval, és sokat halványodtak így a 2 hét alatt.

1 hete ettem egy él korpás zsömlét,olyan viszketés jött rám,hogy azt hittem lenyúzom a bőrömet.


No , kíváncsi leszek.

2021. jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!