Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van ill. volt itt már valakine...

Van ill. volt itt már valakinek a fejbőrén és/vagy az arcán pikkelysömöre? Segített valami?

Figyelt kérdés
Nekem a semmiből jött elé idén márciusban. Konkrétan a hajvonalamon végig látszik, piros, van az egyik fülem mögött, az orcámon és a homlokomon is. Nekem nem segít semmi komolyan mondom. Ráadásul látszik, nagyon csúnya, hámlik és viszket. Nem iszom, nem cigizek, mozgok eleget, próbálok rendes ételeket enni. Kaptam rá szalicilsavas, kátrányos, kortikoszteroidos készítményeket, kipróbáltam egy rakás krémet, sampont, teakeverékeket... Semmi. Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert ma meg észrevettem hogy a két szemöldököm közt is pirosodik. Valakinek bevált valami? 29/f

2020. dec. 22. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez ismert jelenség, hogy ha kevesebbet vesz be az ember, mint ami a szintentartáshoz kellene, akkor a sömör javul. Azonban ezt maximum addig lehetne folytatni, amíg a páciens tömege nullára nem csökken, mert negatív tömeget a sömör nem tud értelmezni.
2021. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mmmm én csak 72 kilóról akartam ilyen 64-65 környékére lefogyni, szóval semmi drasztikus 800 kalória alatti diétáról nincs szó az esetemben. A ketogén is nálam inkább egy alacsony szénhidrátosnak felelne meg, bár nagyon durván és gyorsan fogytam. És mivel béna vagyok, kb minden harmadik nap elcseszem egy rántott sajt, tartár, krumpli kombóval a bármilyen diétámat, mert bzmg finom a cucc. Ennek ellenére is javul a pikkelysömörös hajvonalam.
2021. jan. 25. 18:19
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, minek írtad. Tán nem értetted, én mit írtam. A humort a nullára fogyásról gondoltad drasztikus akárminek? :D Ha meg néha sokat eszel, az, úgy tűnik, a sömör szempontjából nem változtat azon, hogy hosszabb ideig eszel kevesebbet, mint nem.


Látom, téged sem érdekelt, hogy nekem mi használt fejbőrre (a #3 szerint). Miközben az volt a kérdésed. :D

2021. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Érdekelni érdekelt, csak éppen nem vált be.
2021. márc. 25. 04:37
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezt megírhattad volna, az információ hatalom, bár végül is így kezdtem a mondandómat, hogy ez az a betegség, ahol ami használ az egyiknek, az inkább nem használ a másiknak.

Valahonnan kibarkóbáztad, mire gondolok?

2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
43%
Amit a 9-es kommentedben leírtál, kérdező, abban semmi rendkívüli sincs. A pikkelysömör autoimmun betegség, és minden autoimmun betegség az áteresztő bél szindróma nyomán alakul ki. Az áteresztő bél szindróma azt jelenti, hogy egyes ételek (leggyakrabban a glutén, a hüvelyesek, tej és tejtermékek, füstölt húsok) fogyasztása után a vékonybél mindössze egyetlen sejt vastagságú falán kicsiny lyukak keletkeznek, amelyeken át emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Ez lobbantja be az autoimmun reakciót, ilyenkor erősödnek a tüneteid. Ha egy ideig kihagyod az étrendedből a kritikus ételeket, akkor pedig tünetmentessé válsz.
2021. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 ha5ctx ***** válasza:

Nekem kb 20 éve kezdődött, akkortályt változtak meg az étkezési szokásaim.

Egyre több helyen jött elő, de először nem a fejen.

Gyerekek kicsik voltak, vettünk udvari medencét,(nehogymár 800métert menni kelljen aBalatonig 😄, de azért oda is jártunk.. ).

Egyik nyáron szinte minden nap én voltam a kicsikkel, rengeteget pancsoltunk a klóros vízben.

A fél tenyérnyi foltok teljesen eltűntek.

2021. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!