Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a vérvétel?

Fáj a vérvétel?

Figyelt kérdés
Egyszer sem voltam még vérvétel én amire emlékeznék. Fáj? Folyton rosszul leszek, nem tudom hogy miért. Valamikor olyan mintha leesne a vércukrom.

2020. dec. 22. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem fáj. Én is nagyon féltem de hallod semmiség az egész. Ne nézd én sem nézem de tényleg semmiség.
2020. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mint egy oltás, csak nem fáj utána
2020. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért én nem mondanám, hogy nem fáj. Fogj egy hegyes ceruzát, bökd meg vele valahol a bőrödet (persze ne annyira, hogy tényleg belemenjen), kb ugyanennyire fáj a vérvétel is, abban a pillanatban, amikor megszúrnak. Ha utoljára gyerekként szúrtak meg, amire emlékszel, mondjuk oltás miatt, annál viszont valószínűleg kevésbé fog fájni, mert a gyerekek a kis fájdalmat is erősebbnek érzik. Segít, ha nem nézel oda (komolyan, ha az agyad látja, hogy valami belédmegy, akkor fölerősíti a fájdalomérzést).
2020. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a korszerű, jól élezett tűkkel alig lehet érezni valamit. Persze sokat számít a vérvételt végző személy egyéni ügyessége és tapasztalata.
2020. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben (ügyes a vérvételt végző asszisztens és nem remegsz) kicsit fáj amikor beszúrják a tűt, és kevésbé fáj amikor kihúzzák. Amikor nem mozog a tű, nem kell fájdalmat érezned. Hogy mennyi ideig lesz benned, az attól függ mennyi vért akarnak levenni (=milyen vizsgálatokat rendelt az orvos).


Nem tudom hova akarsz menni, de az én tapasztalatom az, hogy kórház központi laborban van egy csúcsidőszak reggel, amikor rohadt sokan vannak. Ha nem szereted a tömeget (és kibírod reggeli nélkül mondjuk két-három órával tovább), akkor menj mondjuk 11 körül. Alig lesznek. Legalábbis én ezt tapasztaltam Nyíregyházán a megyei kórház központi laborjában. Ja és háziorvos is meg tudja csinálni a vérvételt (ha ő rendelte), nem minden esetben kell a kórházba menni ezért.


Ha vércukor problémára gyanakszanak, akkor lehet cukorterhelést fognak csinálni, az két vérvételt jelent, két óra különbséggel. (Ha jól emlékszek.)

2020. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amúgy csak reggel lehet menni az sztk laborjába. Reggel 7 és 11 közé osztják az időpontokat, ha jól emlékszem, és úgy dolgoznak a vérvételes nővérek, mint a robotok. De legalább nagyon gyakorlottak. Nagyon túlterhelt a rendszer.
2020. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hergeld magad, hogy "jaj fájni fog" és ne nézd. (van aki rosszul lesz a látványtól) Vérvétel előtt egy órával igyál meg egy nagy pohár vizet, és próbáld meg lazán tartani a kezedet.

Ennyi.

2021. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na és milyen volt?
2021. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!