Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetseges hogy bekepzelem...

Lehetseges hogy bekepzelem magamnak a hasfajast?

Figyelt kérdés
Nagyjabol 1 hete este elkezdett gorcsolni jobb oldalt az alhasam, de nem durvan csak igy epp hogy erzem. Viszont ha elfoglalom magam es nem gondolok ra akkor semmit nem erzek. Este ahogy nincs semmi dolgom egybol raparazok es akkor ujra elojon ez a fajdalom es azt erzem hogy a labamba is kisugarzik. Napkozben viszont tenyleg semmi bajom nincsen es igy nem ertem hogy ez estere miert jon ujra elo. Egyebkent a menstruaciom utan 2 hettel kezdodott. Eloszor az ovulaciora gondoltam. Alapbol is nagyon izgulos vagyok es lehet ez is kozrejatszhat most hogy vizsgaidoszak van az egyetemen.

2020. dec. 25. 00:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet a stressztől is. Nem hiszem, hogy beképzelnéd. Én így vagyok a fejfájással, amikor vizsga helyzet van vagy valamilyen nagyobb dolog előtt állok automatikusan elkezd fájni a fejem. De ha elterelem a figyelmem kevésbé vesszem észre a fejfájást. Azért elmennék a házi orvoshoz vagy egy ultrahangra, hogy minden tényleg okés-e. Tudom, hogy most ebbe a helyzetbe nagyon nehéz bármihez is kezdeni, de lehet magánba tudnak téged fogadni ultrahangon. Kitartást a vizsgaidőszakhoz!
2020. dec. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A hasfájás az egyik leggyakoribb panasz, amelyet kortól, nemtôl fûggetlenûl megtapasztalunk. Sokszor nehèz meghatározni, hogy pontosan mi okozza, hiszen a hasûregben számos fontos szerv helyezkedik el. Lehet számtalan ok a teljes hètköznapitól a súlyos krónikus problèmáig. Èppen ezèrt nem szabad fèlvárról venni, ha fáj a has, kûlönösen akkor, ha a fájdalom hosszú ideig tart. Termèszetessen elôfordulhat, hogy az idegessèg, a stressz miatt fáj a hasunk, esetleg olyan ètelt ettûnk, vagy èpp túlettûk magunkat, ami megterheli az emèsztôrendszert. Ezek a panaszok általában nèhány óra alatt elmúlnak. Segitheti a diagnózist, ha meg tudjuk határozni az esetleges kiváltó okot, pèldául, ha étkezes után közvetlenûl kezd el fájni a hasunk. Azt is mondjuk el az orvosnak, hogy mikor csökken a fájdalom, ha pèldául testhelyzetet változtatunk, ès termèszetesen azt is, hogy pontosan hol èrezhetô a fájdalom.mondjuk el azt is, a hasfájáson kivûl is vannak-e más tûneteink. Azt se felejtsûk el, hogy a fájdalom sok esetben kisugárzó, vagyis nemcsak közvetlenûl az èrintett szervnèl èrezhetô. A hasfájáskor a legtöbb ember szinte azonnal emèsztèsi panaszokra gondol. A hasi fájdalmakat, görcsöket, hascsikarást nagyon gyakran a nehezen emèszthetô èlelmiszerek okozzák, ilyenkor fokozott gáztermelôdèsre, puffadásra is panaszkodhat az èritett. Szerencsère, ezek a hasi panaszok ritkán súlyosak, általában rövid idôn belûl maguktól, gyógyszer nèlkûl is megoldódnak. Mindenkèppen komolyabb kivizsgálásra van szûksèg akkor, ha a hasfájás rendszeressen, szinte minden nap jelentkezik, ha mellette gyakori hasmenèst vagy szèkrekedèst tapasztalunk, vagy ha olyan emèsztèsi problèmáink is vannak mint a gyomorègès, a hányinger, az ètvágytalanság. Ezek ugyanis gyulladásos bèlbetegsègekre, reflux betegsègre, felszivódási zavarokra vagy ètelallergiára is utalhatnak.
2020. dec. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!