Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholfüggő vagyok. Szeretném...

Alkoholfüggő vagyok. Szeretném letenni az alkoholt, és méregteleníteni... Hogyan kezdjem el? Hogyan kell méregteleníteni?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, évek óta rendszeresen, szinte naponta fogyasztottam alkoholt, nem is keveset, főleg sört... Ebből adódóan sörhasam lett.. 78 kilóra híztam (174 cm magas vagyok), főleg a hasamra, combomra, csípőmre híztam, és eléggé narancsbőrös is vagyok.. Életmódot szeretnék váltani, és ezt egy méregtelenítő kúrával szeretném elkezdeni... Eléggé mérgeztem magam, szóval a májamnak sem ártana, ha egy kicsit regenerálódna... Gondolom a bőrömnek is jót tenne, és fogynék is..

De én nem értek ehhez, ezért szeretném a segítségeteket kérni.

A májamat kellene erősíteni, és az egész szervezetemet kicsit helyreállítani..

Tehát mit kell tennem? Az addig oké ,hogy az alkoholt teljesen elhagyni... Hozzáteszem nagyon egészségtelenül is étkeztem, illetve nagyon rendszertelenül.. Nagyon gyakran egész estig nem ettem semmit, addig ittam, üres hasra.. És amikor úgy éreztem ,hogy elég lesz a piából, akkor ettem kicsit, főleg zacskós leveseket...stb..

kb 4 éve még rendszeresen sportoltam, futottam. Szeretném újra kezdeni a rendszeres sportolást, de teljesen elszoktam tőle...

Szóval mit javasoltok, hogyan méregtelenítsem a szervezetemet? Mit egyek, igyak, milyen vitaminokat szedjek? Mire figyeljek oda? stb

Kérlek segítsetek tanácsokkal, mert komolyan szeretnék változtatni...



2020. dec. 27. 20:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Épp hogy teába nem kellene inni, mivel a máriatövis vízben nem oldódik így semmit nem érne :)
2020. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

11,

Nem tudom. Én is olvastam erről, de a saját tapasztalataim tök másak. De persze nem vagyok orvos. Lehet csak placebó hatás.

Viszont súlyos drogfüggő vagyok. Mikor üvegszám szedek be gyógyszereket, vagy nincs drog és kiütöm magam extrém dózisú szerecsendióval - akkor ott a májamnál kijön a fájdalom, és egy erős nyomás.

Ilyenkor ha iszok rá egy jó nagy dózis máriatövismag teát - elmúlik a fájdalom. Ez nekem így már gyanús. Hogy ez véletlen lenne..?

Minden esetre nem drága tea. És ha csak én beképzelem akkor sem árt senkinek. Főleg a kérdezőnek, aki nem akar gyógyszert szedni :)

2020. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Valami hátasa tényleg van neki, mert minden más változatlansága mellett, nekem a máj értékeimet a vérkepben normál állományba vitte
2020. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 Akkor oké. Ha a saját tapasztalatod jó, akkor csak ez számít :) Én is a neten olvastam, hogy nem vízoldékony, de ha mégis használ teába akkor minden rendben! :)
2020. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13as vagyok. Én kapszula formában szedtem
2020. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem méregtelenítés kell nekem, hanem az egészségedet rendbetenni. A méregtelenítő kúrák átverések, szokj le az alkoholról, kezdj egészségesen enni, sportolni, esetleg meditálni, valahogyan levezetni a stresszt amit eddig alkohollal oldottál. Én efelé mennék el, nem a méregtelenítés felé, persze ezeket könnyű felsorolni, nehéz kivitelezni. Segítek, ha szeretnéd.
2021. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 indian16 válasza:

Hello,

Ha lerakod az alkoholt, akkor az lesz a méregtelenítés. Én 29 éven át ittam, főleg sört. Leraktam az alkoholt 5,5 éve, azóta semmi pia. Megjelent 11 írásom a témában. Itt a cikkem a gyógyulási folyamatról, méregtelenítésről. [link]

2023. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1. **Konkrét célok kitűzése:** Határozd meg a célokat, amelyeket el szeretnél érni. Legyenek ezek rövidebb és hosszabb távú célok, mint például a rendszeres sportolás újrakezdése, a kilók leadása, az alkohol teljes mellőzése stb.


2. **Orvosi konzultáció:** Kérj orvosi tanácsot, különösen az alkoholról való leszokás és a méregtelenítés kapcsán. Az orvos segíthet megtervezni az egészséges életmódváltást, és gondoskodik róla, hogy a folyamat biztonságosan történjen.


3. **Étkezési változtatások:** Kezdd azzal, hogy az étrendedet egészségesebb irányba tervezed. Fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonákat és sovány fehérjeforrásokat. A megfelelő táplálkozás segíthet a méregtelenítésben és a fogyásban.


4. **Víz és hidratálás:** Igyál elegendő vizet naponta. A víz segíti a test méregtelenítési folyamatait és támogatja a bőr egészségét.


5. **Rendszeres testmozgás:** Lassan kezdj el újra rendszeresen mozogni. Fokozatosan növeld a fizikai aktivitás szintjét, hogy ne terheld túl a tested.


6. **Alvás és pihenés:** A megfelelő alvás és pihenés is kiemelten fontos. Próbálj beiktatni a napodba időt a regenerálódásra.


7. **Szakértő segítség:** Vegyél igénybe olyan szakember segítségét, mint például dietetikus, pszichológus vagy szociális munkás, akik segíthetnek a helyes úton maradásban és a szükséges támogatás nyújtásában.


8. **Szociális támogatás:** Keress olyan embereket a környezetedben, akik támogatnak a céljaidban, és lehetőleg kerüld azokat a helyzeteket, amik a korábbi rossz szokásokat felidézik.

2023. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!