Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan nyugtató amit a...

Van olyan nyugtató amit a nélkül meglehet venni hogy a doki felírná,és hatásos is?

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen nincs. Nem játékszerekről van szó, amit a sarki fűszeresnél megvehet Targoncás Pista, ha úgy tartja kedve. Amennyiben pszichés problémáid vannak, orvost keress fel.
2020. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Valeriana relax és van több természetes nyugtató is. 1-es, ha ilyen frusztrált vagy, ne itt éld ki magad
2020. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Az 1-es nem frusztrált,igaza van. A vény nélküliek lósz.rt nem érnek,ha tényleg szükséges a gyógyszer.
2020. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nezz szet a teak kozott. Nem Magyarorszagon elek, de gondolom ott is lehet kapni nyugtato teakat.A citromfu, menta, hars teak enyhen nyugtatnak, de letezik olyan tea ami valeriant is tartalmaz, az hatasosabb. Valeriant tartalmazo nyugtatokat veny nelkul is lehet venni, nem ismerem az ottani elerheto markakat. Nezz szet onkiszolgalo uzletben gyogyszer reszlegen biztosan talasz.

Nyugi, nyugi, ne idegeskedj!

2020. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó: nem ideges vagyok hanem szorongó, és jó lenne ha nem lennék egész nap ilyen
2020. dec. 29. 19:04
 6/7 Gabriella K ***** válasza:

Egyessel tudok maximálisan egyetérteni. Ha nem durva a szorongás, hát biztos van akinek segít a tea is, de akkor nem is szorongtál igazán. Én próbálkoztam párféle vény nélküli gyógyszertáros cuccal, semmit nem ért. A tartós/erős szorongáson a terápia segít. Ha gyógyszer, akkor leginkább vmi benzodiazepin származékot írnak fel nálunk pl xanax, frontin, amcsiknál a válium. De ezek olyan szinten is tudnak függőséget okozni, hogy a leszokással több gondod lesz mint a szorongással.

Nekem sajnos pánikszerűségeim vannak a fűtől, de van akinek működik. Nyilván nem napközben, de esti rekreációs céllal esetleg.

Ha annyira szorongsz, újfent #1-es, fordulj pszichiáterhez.

2020. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gabriella K ***** válasza:

U.i.: hosszútávon ilyen meditációs szarok is tudnak segíteni. A hatás nem instant, de a szorongás sem pillanatnyi állapotot jelez.


Nálam az a helyzet, h 13 éve szedek gyógyszert a mentális problémáimra, melyeknek a szorongás is a tünete. Rendes gyógyszernek mellékhatásai is vannak, nem csak a szorongást tünteti el. Szóval tartós szorongásra, hosszú távú megoldás kell, a rendes gyógyszer ideiglenesen tompít, de nem az igazi.

2020. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!