Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomással mit...

Alacsony vérnyomással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony a vérnyomásom és folyamatosan szédülök, elviselhetetlen, egyre gyakrabban már ki sem bírok kelni az ágyból :S valakinek nincs valami tanácsa, hogy mit tehetnék? A következő dolgok kizárva: szénsavas italok, energia ital, kávé.

Esetleg valami egyéb?

Orvosnál, vérvételen már voltam, de csak a kávét javasolták, de azt meg nem bírom meginni :S jaj emg a sok vizet, de napi 2-3 liter vizet iszok.

Amúgy 100/60-70 körüli a vérnyomásom, de mindig, évek óta, és anyumnak is, de ő az energia italtól jobban van, de én attól rosszul leszek. És e fölé nem is szokott nagyon menni, kivéve ha annyira izgulok, hogy minden bajom van, gyomorgörcsöm stb, akkor szokott egy olyan maximum 120/70-re felmenni és ha jól tudom pedig e körül lenne az ideális.

Remélem tud valaki segíteni, mert egyre rosszabb :S Előre is köszönöm!

18/L


2010. aug. 13. 16:41
1 2
 1/11 Jakab Dávid válasza:
Ha jó sok vizet iszol azzal kicsit jobban növeled de inkább szedj gyógyszert és emmi bajod sem lesz
2010. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszert... de mégis milyet? Doki nem adott semmit.
2010. aug. 13. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:
sok folyadék és MOZGÁS!
2010. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha még ennél is több folyadékot próbálok magamba tuszkolni, akkor kipukkadok...
2010. aug. 16. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:

És 120/70-nél jó amúgy?

Mert lehet nem is vérnyomás. Nekem 105-130 / 65 - 85 között van, de nem szédülök 105/65-nél sem.

2010. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100/60 az egyáltalán nem olyan vészesen alacsony. Egyrészt kiegyensúlyozottabb étkezés, rendszeres alvás, és sport!
2010. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki, hogy ez alacsony, és kávézzak, de nem bírom meginni.

Amúgy étkezni is normálisan étkezek, sokat sétálok és mindig megvan a napi 8 óra alvás is.

2010. aug. 16. 22:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Sokféle kávé van. Némelyik nagyon is finom.

Lehet inni teát is, bár abból jóval több kell, vagy kólát, de abból még több.

2010. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szénsavas italt, mint kóla már 6 éve nem vettem a kezembe, nem bírja a pocim. Pedig anyumnak is az energia ital segít, de egyszerűen fáj utána a hasam, elszoktam tőle és nem is akarok visszaszokni rá.
2010. aug. 17. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a vérnyomásod okozza a tüneteket... vérvételen voltál már?
2010. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!