Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki esetleg orvos és ért...

Aki esetleg orvos és ért hozzá avagy hasonló tünetei voltak, mit diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva 2 éve már, hogy annak idején köldöktájékon, kés szúrás szerű fájdalmaim voltak, ezzel kezdődtek a hasi panaszaim.

Szinte minden naposan voltak fájdalmak már akkor is, de akkoriba még nem állandósult fájdalmakról volt szó.

Akkor elmentem egy magánorvoshoz, aki csinált egy hasi ultrahangot, ahol annyit mondott, hogy az epecsatornám van megtörve.

Ezen felül mást nem mondott.

Eltelt egy jó idő, így-úgy fájdalmakkal, majd volt egy pár hónap normális időszakom, amikor is újra elkezdődött, de már maró, fájó érzéssel a gyomorszáj környékén. Nagy nehezen elküldtek gyomortükrözésre, ahol csak annyit mondtak, hogy minden rendben van belül, csak sok a savam. Azóta Pantroprazolt szedek.

Viszont! Sajnos fél éve hogy már folyamatosan fájdogál, illetve 2 hónapja durván hogy végbe belemre is rá megy a fájdalom. Az ülést sokszor nem is bírom. De ebből is volt egy 2 hét jó időszakom, mikor vettem egy végbél kenőcsöt, Hermorid-ot, azt hiszem ez a neve.


Egy másik komoly tünet, hogy folyamatos székrekedéssel küzdöm, ami szintén fél éve tart, nem tapasztaltam vért a székletbe akkoriba.

Magamtól már nagyon ritkán van önálló székletem. Rengetegszer volt fehér, illetve sárgás, barnás nyák a széklet körül, ami bevonja azt.


Amikor volt utóbbi 2 normális hetem, akkor egyik este vért tapasztaltam a székletembe. Nem vagyok zöldség rajongó, habár paradicsomos húsgombócot szeretem. Tudom hogy ettem akkor, de szerintem ez már a véres székletnek gondolt széklet után történt szerintem. Képem is van róla.

Azóta megint kegyetlenül fáj a gyomorszáj környékig, illetve bent a végbelemnél. Akár fekszek, akár ülök, fáj.

Mostanság kezdte azt az arcom is, mint ha így húzódna a szemem körül a bőr, fáradtnak érzem magam pár órás fent lét után. Az utóbbi időbe volt, hogy majdnem egy hétig a semmitől hányinger is gyötört. Mekkora az esélye, hogy rákom van? Nagyon fosok!!!

És nem akarnak időpontot adni vastagbéltükrözésre, mert vírus helyzet van! :( Pedig beutalóm is van, rajta, hogy vért láttam a székletembe.


2021. jan. 3. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is nem vagyok orvos, tehát csak a véleményemet írom le, elég sok mindent leírtál, elég komplex problémának tűnik. Az biztos, hogy emésztési problémák vannak. A véres széklet nem tudom milyen, nem írtad, hogy élénk vörös vagy bordó, esetleg feketés. A folyamatos székrekedés sem jó jel, okozhatja ezt részleges bélelzáródás is, lehet akár hasnyálmirigy probléma is, szóval ezt így eldönteni nem lehet, további vizsgálatok kellenek.

Utolsó mondatodra reagálva azt mondom, hogy hibáztak, ugyanis a vérzéses esetet mindenhol el kell fogadni, mondjuk a beutalót nem tudom milyen orvos adta, esetleg ráírta-e, hogy sürgős, illetve mi van pontosan ráírva. Ilyen esetben azt tudod tenni, hogy az adott intézményben ahol nem fogadták el, vezetőt email-ben megkeresed és szóváteszed, illetve a beutaló orvosodat tájékoztatod erről és megkéred, hogy segítsen ebben.

2021. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából a székrekedést is okozhatja több minden, nem feltétlenül bélelzáródásról van szó, vagy legalább is nem csak az okozhat.

Egyszer lehet aranyér: aranyér is okozhat hosszan tartó székrekedést, ugye fájdalmat a végbélben, amit érzek ugye.

Lehet IBS is, annak is három fajtája van: Egyik az, hogy valaki folyamatosan hasmenéssel küzd, van akinek pont az ellentetje, hogy állandó székrekedése van, illetve van a váltakozó.


Még december elején próbáltam időpontot kérni, akkor nem adtak, de még vért se láttam addig a székletben. Az az egy eset azután történt.

Akkor adtak egy orvost, aki azt mondta, ha vér van a székletbe, akkor tudnak időpontot adni. Ezért nem is értem, hogy miért nem adtak, mikor mondtam, hogy láttam vért a székletben. A vérzés minőségét, meg nem tudom leírni. Világosabb talán, de nem tudom.

2021. jan. 3. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem akartalak megijeszteni, persze lehet ez egy egyszerű probléma is, de míg orvos nem látja, nem állít fel diagnózist, akármi lehet. Mindenesetre az már komplexebb, ha rosszul is vagy tőle. Őszintén szólva kicsit erőszakosnak kell lenni, persze tisztelettudóan.
2021. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rosszul nem vagyok tőle, csak fáj.
2021. jan. 3. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!