Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lúdtalp fájdalommal sportolók...

Lúdtalp fájdalommal sportolók vannak itt esetleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a fájdalom megjelenése után, ha folytattátok a sportot, rosszabb lett a fájdalom vagy stagnált?

Már évek óta hordtam talpbetétet minden ok volt, erre iszonyat fájdalom jelentkezett a semmiből úgy két hónapja, doki szerint ez 50-50, hogy van akinél okoz fájdalmat előbb vagy utóbb és van akinél soha. :/

Na de a mondás az az, hogy inkább sportoljak tovább "fájdalommal", mint viseljem a nem mozgás következményeit (esetleges szövődményeit). A betéten és porcerősítő tablettán kívül nem lehet mást kezdeni vele, így a 20-as éveim második felében járva. Igazából bármilyen tapasztalat érdekelne ezzel kapcsolatban.

Köszönöm.


2021. jan. 4. 17:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze egy ideig még "kihívásként" tekintettem rá, hogy fájdalommal ugráljak, de azért nem vmi vicces, hogy másnap konkrétan a felállás is sírógörcsöt okoz.
2021. jan. 4. 17:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! Húszas évek második fele, sok gondot okoz a ludtalp a sportban, nekem a betettol csak rosszabb lett, viszont a több hónap rendszeres gyógytorna nálam nagyon érezhető hatást hozott, pedig nem gondoltam volna...a másik ami még nekem sokat segít a kinezio tape, tudnak feltenni direkt ludtalpra.
2021. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy sportolok, de sétálni szeretek. 45 éves vagyok, és van rajtam minimum 15 kiló túlsúly, ami nem tett jót a lúdtalpamnak. Egy időben menni alig bírtam, mezítláb meg egy lépést se. Lábamra legyártott betét + lábfej-talp torna megszűntette a fájdalmaimat, de kellett hozzá kb 1 év. Ugrálókötelezni nem tudnék, de a napi járkálás már nem gond. Lényegében a lábfej és talp izmait kell nagyon megerősíteni és a boltozatot visszább nyomni + megtámasztani.
2021. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvileg műtét is van rá. Kinézet alapjan mennyire súlyos neked kérdező?
2021. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1# Hú ez a tapasz ígéretesnek tűnik, sosem hallottam még róla. Ez mennyi ideig maradhat fent, ha felteszik? Illetve milyen gyógytornát csináltál (úgy értem elmentél gyógytornászhoz vagy vmi segédeszközzel)?


2# A kérdésem szintén az lenne, hogy milyen gyógytorna volt ez?


3# Hát képzeld én azt hittem ez még "ok", de a leletemre ez lett írva: "lesüllyedt hosszanti és haránt boltozatok, mindkét láb jelentősen deformált, sarkak befelé dőlnek."

[link]

Kb. sztem itt az első képhez hasonlítanám mindkettőt. ://

Oké látványra nagyon nem szép, nem is szeretek papucsban vagy lapos talpú cipőkben mászkálni. Amikor rákérdeztem műtétre egyértelműen azt mondta, hogy ilyenre nincs... :(


Amúgy van bütyköm is, nektek is van/társul mellé?

2021. jan. 5. 23:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a tapasz addig maradhat ami birja, általában nekem 3-5 napot marad. Fontos h ezt is gyógytornász tegye fel, mert csak úgy van értelme. En gyogytornaszhoz jartam tornára, különösebb eszköz nem volt, egy gumiszalag kellett hozza.

A legnehezebb szerintem jo gyogytornaszt találni, ha az megvan akkor biztos vagyok benne hogy jo eredményt lehet vele elérni. A torna egyszerű és bagatellnek tűnik, de ha becsületesen csinálod sokat segít. Talpbetet is segíthet en ol nem szeretem és sokszor begyulladt tőle egy talpszalgom, de sok embert tudok aki szereti. Emellett a combizom és vadli erősítése is segít, de saját testsulyos edzessel nem sulyokkal. En vettem még egy ilyen instabil párnát (nem tudom mi a neve) az ezen végzett gyakorlatok is sokat segítettek.

Butyok sajnos nekem is van, azzal elvileg nem sok mindent lehet kezdeni, de gyógytorna javít rajta, vagyis lassítja h rosszabbodjon. Budapesti vagy?

2021. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a bütyök általában lúdtalp miatt jön ki, arra biztos van műtét, én gondolkodom rajta mert eléggé fáj
2021. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, de a közelben lakom Üllőn.

Azóta keresgettem is és őt találtam a közelben:

[link]

Ez ilyen 2 az 1-ben dolognak tűnik, meglátjuk.^^köszönöm

Amíg a bütyköm nem olyan nagy és nem fáj, addig én inkább elkerülném a műtétet, de ha neked fáj, ne szenvedj vele egyetértek. Bár fogalmam sincs, hogy TB-re műtik-e.

2021. jan. 9. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Műtik TB-re, nekem is annyit mondott rá az orvosom, hogyha annyira fáj majd a jövőben, akkor mehet a műtét, addig meg ez van
2021. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem kb. mindig fáj, de csak néha hagyom ki a napi futást. Pedig akkor is érzem.
2021. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!