Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki covid oltást kap mostanaba...

Aki covid oltást kap mostanaban, miben változik az élete?

Figyelt kérdés
Lehet teszt/karantén nélkül utazni? Kötelező a maszk az utcán? Stb

2021. jan. 10. 03:31
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

"Aki covid oltást kap mostanaban, miben változik az élete?"

Egyelőre semmiben, hiszen csak hetek múlva fogják megkapni a következő adagot. Addig még akár változhat is a szabályozás.

2021. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
89%

Elhiszem, hogy megközelítőleg ennyi a beoltást megkezdők száma.


Akkor leszel beoltva, ha megkaptad az összes ismétlő oltást. Addig a gyártó szerint sem ér semmit.


Azok száma, akik megkapták ezeket az oltásokat, az mennyi? Miért nincs ez kommunikálva?



Jópofák ezek a számok, Magyarország olyan számokat gyárt, ami önéllentmondásos és nehezen követhető. Fene se tudja, hogy hihető-e főleg forrás megjelenítés nélkül egy hírportálon.

2021. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
72%
Szerintetek a valódi számokat mondják az oltásra regisztráltak és megkapottakkal kapcsolatban. És nem arról szól, hogy az oltási kedvet ezzel akarják befolyásolni?
2021. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
59%

Én is be fogom magam oktatnj, ha hajlandó lenne a kormány az április óta nem létező házi orvosi ellátást biztosítani a kerületünkben.

NÉBIH-nek jelentve lett. Lofaszt nem tesznek ennek érdekében.


Szóval. Az oltási kedv megvan azokban, akik eddig is oltatták magukat akár infkuenzával, akár mással. Csak kérdésem nekem az, hogy

- kismama mikor kaphat?

- ha 1 hónapig kell oltást ismételni és 2 hónapig hatékony, akkor picit még kéne többet gyártani, fejleszteni.


Világrekord maga a vakcina ideje, hogy mennyi idő alatt hozták létre. Szóval le a kalappal! És ha 50 ezer már be van oltva, az már is több, mint az influenza elleni oltás esetén.

2021. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
69%

A 21 napos határidő lejárta előtt megkapja mindenki a második adagot, akit már beoltottak. De szorosan a határa előtt, gondolom így jobban meg tudják oldani.

Mivel várandósokon nem tesztelték még, majd akkor, ha tesztelik és engedélyezik.

"Ha 1 hónapig kell..." ??? Ezt honnan szedted?

Egyébként az eleji lassúság után nagyon felgyorsult az egész, itt, a SOTE-n kb. minden ismerősöm megkapta már.

2021. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj az egésszal, hogy nincs egy konkrét terv, hogy ki mikor kerül sorra, vagy rosszul van az egész kommunikálva.Én ha lehetne, máricusig beoltanám magam, de se alapbetegségem nincs, se túlkoros nem vagyok ahhoz, hogy hozzáférhessek az oltóanyaghoz. Innentől kezdve még jó sok hónap eltelhet, míg végre normális életet élhetek.
2021. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
52%

De, van konkrét terv. Kb. minden hírportál lehozta...

Jó, mondjuk relatív, hogy mi számít konkrétnak:D

Nem fogsz attól normális életet élni, ha beoltanak(a második adaggal is), hiszen az nem szünteti meg a fertőzőképességed. A nyájimmunitás elérése után kezdődhetne teljesen újra a normális élet, de azt az oltási program sebességénél még jobban fogják hátráltatni a magukat tudatlanságból fakadóan be nem oltatni akarók.

2021. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%
Tudom, ez világos. Viszont szerintem biztosan kedvezni fognak azoknak, akik már be vannak oltva. Csak pl pont az a kategória, aki mondjuk koncentre menne, bulizna, vagy utazgatna szív most a leginkább, hiszen ebben a tempóban 2020-ben alig ha lesz beoltva szerintem.
2021. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
58%

"Az a baj az egésszal, hogy nincs egy konkrét terv, hogy ki mikor kerül sorra"

Mivel nem kötelező, nem is tervezhető annyira, amennyire egyesek szerint tervezettnek kéne lennie máris. Meg amiatt sem annyira tervezhető, hogy nincs még se legyártva, se leszállítva az összes oltóanyag, hanem folyamatosan zajlik az egész.

Nem értem, mit kell ennyit értetlenkedniük egyeseknek: nyilván hiába mondanák azt, hogy XY február 16-án 9.30-kor lesz beoltva, ha mondjuk a hó miatt késik egy kamion vagy a sorban potenciálisan előtte levők közül mondjuk 500 ember nem akarja beadatni az oltást.

2021. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
71%
2021-ben, egyelőre még mindenhova 2020-at írok :D
2021. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!