Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért vannak hideg esős...

Miért vannak hideg esős nyarak és viszonylag meleg telek mostanában Magyarországon? Változik a klíma?

Figyelt kérdés
Amikor gyerek voltam 90-es évek, 2000-es évek elején, forró nyarak voltak, télen meg ki sem láttunk a hóból. Miért borult fel ez a dolog?
2014. dec. 20. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Azért nagyon sok hó nem volt. Ha csak azt nézzük az utóbbi 15 évben csak 3x volt fehér karácsony. A havazás meg pont a magas légnedvesség miatt is van, így hónal inkább több az esélye mint a nagy hidegnek. A klíma mindig változik. A jégkorszak előtt sokkal melegebbek is voltak errefelé. És a jégkorszak szinte csak tegnap volt, ha a Földtörténet 1 év.
2014. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Idén nyáron viszonylag rossz idő volt, de tavaly például júliustól szeptember végéig folyamatos kánikula volt és szinte semmi eső nem volt. És az azelőtti években is ilyesmi nyarak voltak.
2014. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
66%
A globális felmegedés az oka, kiszámíthatatlanok lettek az évszakok. Télen meleg és száraz , nyáron hideg esős idő... idén is márciusban esett a legnagyobb hó. Ez egy jó ideig még így lesz :(
2014. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert az időjárás állandóan változik.

Mikor én voltam gyerek ('70-es évek), akkor is voltak hideg telek és száraz nyarak, szinte minden télen volt 20 centis hó, ami huzamosabb ideig megmaradt. Ennek ellenére az idősebbek mindig azt beszélték, hogy meg van bolondulva az időjárás, mert már nincsenek akkora havak, mint régen...

Aztán a '80-as években volt egymás után vagy 4 tél, mikor -25 fokok voltak, a szőlők, rózsák tövig fagytak, a gyümölcsfák alig teremtek. Ekkor az újságokban, tévében mindig arról volt szó, hogy közeleg az újabb jégkorszak...

Aztán a '90-es évek közepétől volt 7 extrém száraz nyár. Megint jött nagyanyám, hogy meg van bolondulva az időjárás, mert régen nem nagyon voltak 30 foknál nagyobb melegek.

Aztán elkezdte a média a globális felmelegedést emlegetni. Egyesek ezen nagy meleget értenek, a hozzáértőbbek extrém össze-vissza időjárást. Most erről divat beszélni.

10 év múlva nyilván megint másféle "anomáliák" lesznek az időjárásban.

De ha utánanézel, igencsak érdekes dolgokat lehet olvasni több száz évvel ezelőttről.

2014. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát most szerintem elég jó nyarunk van,s azért a tél is kellően hideg volt.Egyébként ilyen változások mindig is voltak.Utálom,ha azt mondják,hogy ilyen még nem volt soha,meg globális felmelegedés.Kéne egy kis történelmet is tanulni néha,lehet olvasni a kis jégkorszakról,amikor évekig nem volt termény a hideg nyarak miatt.Meg hogy veszélyben a föld.Egy túrót,csak ugye ebből sokan meggazdagszanak.Ennyi."Szélsőséges" időjárás mindig is volt.Emlékszem én is,amikor 2000-ben a jó vályogházban is 32 fok volt,mert annyira meleg nyár volt az.Meg a 2002/2003-as télre,amikor a használton kívüli kémény is gőzölgött a nagy hideg miatt.
2015. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!