Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van-e értelme a COVID-on már...

Van-e értelme a COVID-on már átesett beteget oltani?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer megtörtént az immunizáció, akkor van-e értelme az oltásnak? (Elvileg a védettség időtartama nem hosszabb az oltás esetében sem, mint a betegség természetes legyőzésével kialakult védettség esetében.)

2021. jan. 10. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Hidd el, mire sorra kerülsz oltásra, már nem leszel védett azért, nert átestél rajta mostanában.
2021. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezt hol olvastad?
2021. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Folyamatosan mutálódó vírussal szemben csak egy ideig leszel védett ha elkaptad, ha beoltattad magad.
2021. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Mindaddig, amíg nagyon szűkös az elérhető oltások száma, valószínűleg nem éri meg ezeket az embereket oltani. Még mindig nagyon ritka az újrafertőződés, tehát átlagosan elég sokáig ki kell tartson a védettség. Hatékonyabb olyan embernek adni be a vakcinát, aki még egyáltalán nem védett. Ezzel - társadalmi szinten - többet nyerünk.


Majd ha már nem az elérhető vakcinamennyiség lesz a legszűkebb keresztmetszet, akkor valószínűleg érdemes lesz azokat is oltani, akik már átestek a betegségen régebben, de már negatív az antitest-tesztjük. A frontvonalban dolgozókat, akik folyamatosan koronavírusos betegekkel foglalkoznak, esetleg gyakrabban is.


Az a lényeg, azt kell kiszámolni vagy megbecsülni, hogy hogyan kell ahhoz elosztani a felhasználható vakcinamennyiséget, hogy a lehető legtöbb fertőzést előzzük meg (súlyozva még ezeknek a fertőzéseknek a várható súlyosságával - ezért oltjuk az időseket).

2021. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Alapból nincs értelme. A betegségen átesni hatásosabb, mint a védőoltás.
2021. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
#5 Mikor már negyedszerre kapod el, szerintem annyira nem vicces. Rajtam kétszer ment át az egész, először szeptemberben, majd karácsonykor. Nem túl kellemes, főleg hogy előtte nem voltam ennyiszer beteg..
2021. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
#6, bennem amúgy fölmerül, hogy ha te a betegségtől nem szereztél védettséget, akkor valószínűleg az oltástól se fogsz :-/ Ez valahogy logikusnak tűnik. De ne legyen igazam.
2021. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Az infulenzát is képes vagy többször elkapni.Természetes módon a szervezeted csak egy ideig termel antitestet, nem maradsz örökre védett, ha egyszer elkaptad a vírust..Ezt befolyásolja az is, hogy milyen erős lefolyású volt nálad a vírus és ezáltal mennyi immunanyagot termeltél. Én úgy tudom, max. félévig maradhatsz védett, miután egyszer elkaptad..de a jellemző inkább a 3 hónap.
2021. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, ha ez így lenne, akkor tömegek fertőződnének már most újra. De nem látunk ennyi újrafertőződést. Másrészt az ellenanyag eltűnése a vérből nem jelenti a védettség biztos megszűnését. Csak amíg van ellenanyag, addig tudjuk hogy védett az illető, utána meg már nem tudjuk, lehet hogy még van, lehet hogy már nincs. Nem a még meglevő ellenanyag az egyetlen lehetőség, ahogy védett lehet valaki, az immunrendszer többféle eszközt ismer.


Az oltások szétosztásánál több szempontot kell figyelembe venni, és mindegyik valószínűségi szempont: mekkora valószínűséggel fogja elkapni a vírust az illető, mennyire várható súlyos lefolyás, ha elkapja; mennyi embernek adja tovább várhatóan, ha elkapja, és mekkora valószínűséggel védett már amúgy is.

2021. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is ezen gondolkodtam, hiszen ha valaki átesett akkor nem egy lebutított vírust kap hanem az eredeti 100%-ost és azt jegyzi meg a szervezet.

Ép ésszel átgondolva, annál nem létezik jobb védelem.

Szerintem marhaság beoltani az átesetteket, vagy ha beoltják őket, akkor onnantól minden éveben oltani kell majd mindenkit :)

Az itthon megkapott védőoltások (pl. bárányhimlő, ami nagyon hasonlít erre terjedésben) sem kell évente újra oltani, sem azokat akik már átestek rajta.

Én nem tanácsolok semmit senkinek, mindenki maga dönt.

Én átestem rajta, de eszem ágában sincs most már beoltatnom magamat, hiszen a szervezetem már 1:1 arányban ismeri a vírus és elmetette a kódját.

2021. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!