Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ici pici sport után is már...

Ici pici sport után is már rosszul vagyok, szorít a mellkasom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Furcsa tüneteim vannak mostanság, de ahány orvosnál jártam mind csak a sportot ajánlotta, mert nem talált eltérést vagy problémát. Tegnap előtt sikerült szereznem egy taposógépet, azzal tekertem összvissz 7-8 percet 2 részletben, közepes tempóban. Azóta szorít a mellkasom, rosszul vagyok, mintha a nyelőcsövem is görcsölne és fáj is néha. Mintha nem tudnám a tüdőm teljesen megszívni levegővel, ha erőltetem akkor megy, de ha automatikusan lélegzem akkor inkább kis levegővételeket veszek. (a pulzusom gyorsabbnak érzem a megszokottnál (olyan 80-90 lehet nyugalmi állapotban), a vérnyomásom néha kissé alacsony) Azt olvastam az evés utáni sport gyomorégést eredményezhet. Nekem napok óta sok a savam, diétáznom kellett, lehet hogy a savasság okoz ilyen brutál tüneteket? Folytassam a sportot ha utánna napokrig rosszul vagyok és fájdalmaim vannak? Hétfőn megyek dokihoz, valszeg beutal majd gyomortükrözésre, a szívem amúgy egészséges, márciusban tövéről hegyére ki lett vizsgálva. Ti mire gondolnátok, mivel tudom enyhíteni a tüneteket? (a savra szedek savlekötőt)


21L


2021. jan. 15. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Edzetlen vagy, nem vagy hozzà szokva a terheléshez. Fokozatosan, nagyon lassan kezdj hozzá, fokozatosan emelve az adagot.
2021. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt próbáltam, de hogy lehetne ennél is lassabban neki kezdeni? Mármint mint írtam tegnap 2x 4 percet sétáltam rajta. Korábban napi 1 órát sétáltam hegyvidéken, annyira nagyon nem vagyok edzetlen szerintem. Bár nem értek hozzá.
2021. jan. 15. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Speciel a Covid-fertozesen atesettek utolagos tunete pont ez.
2021. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, meg annyit, nem tart orokke, de honapokig.
2021. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2019 december óta gyötörnek tünetek... Szerintem közöm nincs a covidhoz. De persze, minbt minden mást ezt is a covid okozza, az ne zavarjon senkit, hogy covid tünetem nincs és nem is volt soha.
2021. jan. 15. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!