Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nőknél a pajzsmirigy betegség...

Nőknél a pajzsmirigy betegség ennyire gyakori?

Figyelt kérdés
4 közeli nő ismerősöm is valamilyen pajzsmirigy betegséggel küzd(24-35év)közöttiek ilyen fiatalon. Mi lehet az oka ennek és,hogy lehet ezzel együtt élni ,mik a hosszútávú kilátások?
2021. jan. 16. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen pm. betegségről van szó? Mert elég sokféle van...


Már alapból se mindegy, hogy túl- vagy alulműködés.


Mindensetre pl. az alulműködést kb. úgy kell tekinteni, mint egy cukorbetegséget. Nem is betegség, inkább állapot. A reggeli egy darab bogyó bevételével minden OK.


De mondom, sokféle van...

2021. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok cukor, tejtermek, hus fogyasztas miatt...
2021. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ostobaság amit a #2 ír.
2021. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyit tudok,hogy 2-nek hasimoto betegsége van,amiből az egyik alig tudott teherbe esni. Egy másiknak meg valami agyalapi miriggyel hozták összefüggésbe(amit ha nem javul a gyógyszertől műteni kell),ő erősen túlsúlyos is. A másik 2-t konkrétan nem tudom,csak annyit,hogy gyógyszert szednek évek óta(meg teherbeesési gondok is vannak).
2021. jan. 16. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút okozhat problémát a teherbeesésnél, ha nincs rendben a pm-működés. De hormonpótlással teljesen jól rendbehozható. Én is hashimoto-s vagyok, és bár nekem már jócskán a gyermekvállalás után jött elő (3 egészséges gyerekem van), a megfelelő gyógyszerdózissal teljesen normális szintre hozható.


Az alulműködés általában élethosszig tartó gyógyszerszedést jelent - de ennél soha ne legyen nagyobb bajod!

2021. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!