Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért híztam 4-5 hónap alatt...

Miért híztam 4-5 hónap alatt 4,5 kg-ot? Lehet, hogy a magas koleszterinszintem miatt van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! 16 éves lány vagyok, és augusztusban még kb 50 kg voltam. Ma már 54-55 kg vagyok. Tudom, hogy teljesen normális a magasságomhoz (163 cm), mégis nem vagyok elégedett magammal, mert ez a 4,5 plusz kg csak zsír és nem izom. Mindenem "megnőtt" (tokám, combom, popsim), a hasam viszont elég lapos (erről majd később, miért). Még egy kis narancsbőröm is keletkezett a combomon. Lényeg: nemrég voltam vérvételen, ahol kiderült, hogy nagyon magas a koleszterinszintem. Eddig nem is foglalkoztam ezzel, csak gyanús volt, hogy ennyi idő alatt ennyit híztam (eddig sohasem volt velem ilyen), ezért anyával elmentem vérvételre. Kérdés 1.: Szerintetek emiatt hízhattam ennyi idő alatt ilyen sokat? Milyen kajákat kéne elkerülnöm, ha magas a koleszterinom?

Kérdés 2.: Próbáltam a napokban nagyon keveset enni, és mivel online oktatás van, keveset szoktam kimenni a szabadba.Itthon szoktam sportolni, keveset eszek (nagyon, csak reggelit és ebédet), ezért is lapos a hasam, mégsem látok semmi változást a mérlegen és a többi testrészemen. Valaki el tudná magyarázni, miért hízok, mikor sportolok és keveset eszek? Nagyon szeretnék újra 50 kg lenni, akkoriban jobban éreztem magam a bőrömben.

Örülök nagyon a NORMÁLIS válaszoknak!:)



2021. jan. 16. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Többet energiát viszel be, mint amennyit elhasználsz. A magasságodhoz képest jó vagy, én 178 cm magas vagyok és 85 kg.
2021. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Nagyon köszönöm a válaszod; lehet, hogy valóban így van, bár nem hiszem. De nem hiszem, hogy 500 kcal egy nap több energia lenne, mint amennyit elhasználok. De azért köszönöm! :)
2021. jan. 16. 15:32
 3/20 anonim ***** válasza:

Vérvételnél kiderült a magas koleszterin szint. Gondolom háziorvos látta az eredményed.

Rá kérdeztél nála, hogy mit tanácsol?

Esetleg anyukáddal megbeszélni az étrendedet, hogy ne éhezz inkább sok zöldség, husi legyen. Inkább párolva azok is.

Sütemények, tészták inkább kerüljenek le most az étlapról.

Valószínű kevesebbet is mozogsz és lassult az anyagcseréd.

Igyál sok folyadékot, víz, vagy cukormentes teák. Olyan ami segíti az emésztésed.

Én nagyon javasolnám neked a cékla rendszeres fogyasztását.

Nagyon jó hatással van a májra.

Segíti a méregtelenítést.

Inkább az egészséges táplálkozás mint valami drasztikus koplalás.

Igaz hideg van,de öltözz fel és sétálj minden nap.

2021. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Először is: a koleszterinnek semmi koze nincs ahhoz hiztal, de egeszsegugyi okok miatt jobb lenne ha foglalkoznal vele.

Masodszor: az hogy nem eszel 2 napig semmit nem fog valtoztatni. Nem azert lapos a hasad mert nem eszel, hanem mert az a keves zsir se ott rakodik le neked első sorban, hanem máshol. Ezt igazolja amit leirtal.

Harmadszor: igazabol megvalaszoltad a kerdesedet. Online miatt keveset mozogsz, ezert jott fel az a par kilo. Tarts kaloriadeficitet (kalkulatorral ki lehet szamolni) es folytasd az otthoni edzest. 1200 kaloria ala NEM SZABAD menni. Ezt jol vesd az eszedbe. Ha eddig semmit nem ettel es most az online miatt kicsit több a nasi, akkor bekapcsolt a tulelo rendszered: amint kicsit tobb etelt eszel a tested elkezd raktarozni. Ez is lehet egy ok, amiert most feljott az a par kilo.

16 évesen nem szabadna dietaznod, foleg hogy fejlodo szervezet vagy es nem vagy kover se. Ha formalni akarod magad akkor inkabb edzz egy kicsit tobbet, de ez a napi 2xi etkezes hosszu tavon nem tesz jot.

(amugy narancsbor 16 evesen nem hinnem hogy van 55 kiloval szóval).

2021. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem mindegy hogy az LDL vagy a HDL koleszerin magas, és hogy a triglicerid szin is magas-e, stb.


Közvetlen hatása nincs az elhízásra a koleszterinnek.


Az ideális testtömeged 57,7 kg, a korábbi 50 kiló túl kevés.

2021. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es Válaszoló!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, megfogadom!! :D

2021. jan. 16. 15:57
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as Válaszoló!

Nem 2 napja nem eszek normálisan, több hete (lehet ezt oda kellett volna írnom, igazad van!)

Németországban élek, ahol 1 hete kezdődött az online oktatás (lehet ezt is le kellett volns írnom), szóval mivel minden nap gyalog megyek suliba, ami 7 km, elég sokat szoktam mozogni. Csak most 1 hete kevesebbet. A 4,5 kg pedig több hónap eredménye. Igen, van naracsbőröm de igen picike :). Lehet, hogya kajaraktározással igazad van. Azért köszönöm! :D

2021. jan. 16. 16:06
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es Válaszoló!

Nem tudtam, hogy a magas koleszterinszintnek nem lehet az elhízás a következménye, szóval köszi a felvilágosítást! :)

Nem tudom, én az 50 kg-ban érzem magam jól...

2021. jan. 16. 16:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Ettol függetlenül egészségtelen amit csinalsz. Napi 2xi etkezes keves egy fejlodo szervezet szamara.
2021. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Vitába szállnék 4es hozzászólásával. Az a helyzet, hogy a magas koleszterin egyfajta belső stresszt generál. Ez a belső stressz folyamatosan baszogatja a mellékvesét, hogy termeljen több kortizolt. (Stresszhormont.) A több kortizol folyamatosan éberen, készenlétben, mintegy veszélyhelyzetet utánozva tartja a szervezetet, ami ilyen módon tartalékolásra rendezkedik be. Ilyenkor túlsúlyba kerülnek a bélflórában a Firmicutes törzsek, amik adott mennyiségű bevitt táplálékból 3x annyi energiát termelnek. Ez pedig zsír formájában fog elraktározódni.
2021. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!