Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Injekcióhoz van valamilyen...

Injekcióhoz van valamilyen helyi érzéstelenítő ami működik is?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy injekcióznom kell magam (izomba kell adjam majd), ehhez szeretnék találni valami olyan érzéstelenítöt ami működik is. Néztem lidokain tartalmú krémeket de a lidokain bőrön nem tud felszívódni. A hideg spray/ jég spray szerintem dettó hatástalan (bár ezt nem tudom), van e valami ezeken kívül, amit alkalmazva csökkenti, vagy teljesen eltünteti a tűszúrás érzését? Néztem még erősebb fájdalomcsillapítókat (contramal), de azt külön kell feliratni és úgy hallottam függőséget okoz. Esetleg ilyesmi működhet? Valószínűleg csak az első pár alkalommal kellene amíg meg nem szokom.

Köszi a segítséget!


2021. jan. 16. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen muszkuláris injekciót kell saját magadnak beadni?
2021. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Emla gélt szokták használni, amiben lidocain és egy másik érzéstelenítő szer van. Hat bőrön át, de idő kell neki. Úgy kell használni, hogy egy borsónyi gombócot teszünk a szúrás helyére, és kb egy óra, amíg hat. Lehet rá tenni ragtapaszt, hogy ne kenődjön szét addig. Az injekció beadása előtt le kell törölni, aztán fertőtleníteni stb.


A gond inkább a beszerezhetőség, legalábbis régebben nem volt kapható Magyarországon. Meg nem valami olcsó. Szerintem - felnőttként - nem éri meg küzdeni érte, hacsak nem vagy tűfóbiás vagy ilyesmi. (Kisgyerekeknél kötelezővé tenném, de sajnos ez még messze van.)

2021. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Izomba mégis milyen injekciót kell magadnak beadni?
2021. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi 2es, erről az Emla krémről olvastam én is, ha nincs jobb akkor ezt fogom kipróbálni (szerencsére manapság könnyebb hozzá jutni, legalábbis én láttam hogy árulják pár helyen).
2021. jan. 16. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Az emla tényleg jo csak várni kell hogy hasson
2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És attól (ha hat) egyáltalán nem érezni a szúrást vagy érezni csak nem annyira?
2021. jan. 16. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat kb. 5 éves koromból: semmit nem éreztem, mikor az intravénás kanült beszúrták. Igaz, ehhez valószínűleg a figyelmem is elterelték, mert nem tűnt föl, hogy most szúrnak, csak ott volt már a tű a kezemben, mikor odanéztem. Ami neked ugye most nem játszik, ha magadnak csinálod. De a te szurid tűje vékonyabb is, ami azért előny. Viszont az izomszövetben ugyanúgy érezni fogod, hogy feszít a bejuttatott folyadék, azzal nem tudsz mit csinálni (azon kívül, hogy legyen ellazítva az izom). Ja és a felnőttek bőre eleve érzéketlenebb.
2021. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!