Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélrendszeri problémák. Mit...

Bélrendszeri problémák. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy jó éve emésztési problémákkal küzdök. Hetente 3-4 alkalommal jártam wc-re, szóval elmentem az orvoshoz. Felírt hashajtót és hányásra gyógyszert (?), azt mondta lusta a bélműködésem. Szedtem, de utána azt értem el vele, hogy enélkül már nem is tudtam székelni. Kipróbáltam többet, próbáltam elhagyni és enni birsalmát - elvileg hashajtó hatású -, de semmi. Ma már ott tartok, hogy napi 2 szem is szükséges, plusz székletlazítók, mert fájnak a beleim napközben.

Mit tegyek? Van valami étel, ami segíthetne? Orvoshoz most nincs lehetőségem elmenni, szóval ez most sajnos nem opció, a háziorvos pedig csak újabb hashajtót írna fel. Mit tegyek? Valami tipp?



2021. jan. 20. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Márpedig el kéne menned orvoshoz, mégpedig a gasztroenterológiára.

Sőt már régen kellett volna az egy év alatt.

2021. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Válts életmódot és ne gyógyszerekkel meg orvosokkal tedd tönkre magad, hanem kezdj el böjtölni, aztán sok friss zöldség-gyümölcs préselt levekkel kipucolni a szervezetedet, nekem is az segített!!
2021. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa dolgokat írsz, a birsalma mérsékli a bélmozgásokat, csersav tartalma miatt csökkenti a bélfal érzékenységét. A bélműködés serkentésére sok növényi rostot kell fogyasztani ill. a laktobacillusok arányát emelni kell a béltartalomban. Savanyú káposzta, főtt cékla, erjesztéssel készült, lehetőleg élőflórás tejtermékeket kell fogyasztani (joghurt, kefir, aludttej). Jót tesz az igazi szilvalekvár, aszalt szilva.
2021. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pszichés alapon van ez a dolog? Mondok egy személyes példát, én ha átmegyek barátomhoz napokig, általában ha akarok sem tudok. 😀 Érdekes dolog ez. Pszichés gátat szabok neki. Egy időben minden reggel pszichésen öklendeztem, ha kajáról volt szó, vagy szagokról, elég volt kinyitnom a hűtőt, aztán rájöttem, hogy én generálom, és azóta semmi. Sok dologra képes az agy, pláne tudat alatt.
2021. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!